Almanya’dan Hediye Ne Alınır? Hediyelik Eşya Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Almanya’dan ne alınır?

Tatil için, iş gezisi için yada herhangi bir nedenden ötürü Almanya’ya gittiğinizde sevdiklerinize hediye almak isteyebilirsiniz. Hediye alacağınız zaman ise Almanya’nın neleri meşhur ise onları tercih etmek istersiniz. Yani Almanya’ya özgü hediyelik eşyalar almak isteyebilirsiniz. Peki Almanya’dan nasıl hediye alınır?

Tabiki ilk seçenek çikolata

Almanya’nın en meşhur şeylerinden birisi de çikolatalarıdır. Eski Türk filmlerinde Almanya’dan gelen birisinin getirdiği ilk şey çikolata olurdu. Çok farklı lezzetlerin bulunduğu bu çikolata çeşitlerinde özellikle çikolata severlere getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şekerler

Çikolatanın yanı sıra şekerlemeler konusunda da çok fazla seçeneğe sahipsiniz. Özellikle Haribo’nun çeşit çeşit şekerlemelerinden güzel bir paket yaptırabilirsiniz.

Minyatürler

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Alamanya’da bir çok müze bulunuyor. Bu müzelerde satılan minyatürlerden satın alabilirsiniz. Almanya’nın en meşhur simgelerine ait minyatürler satın alarak Almanya hatırası şeklinde hediyeler verebilirsiniz. Almanya’dan ucuza alınacak en güzel hediye önerilerinden birisidir.

Bavyera Giysisi

Bavyera giysisi olan Tracht hediye seçenekleri arasında yer alır. Almanya’nın geleneksel kıyafeti olan Tracht, hem kadınlar için hemde erkekler için güzel bir hediye seçeneği olabilir.

Meissen Porselenleri

Meissen porselenleri de Almanya’ya özgü bir üründür. Tıpkı bizim Kütahya porselenleri gibi. Meissen porselenlerinden yapılmış hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz. Almanya’dan ucuza ne alınır sorusuna verilecek cevaplardan birisi de budur.

Köln suyu (kolonya)

İlk kolanya 1709 yılında Almanya’da üretildi. Köln’de üretilen bu kolonya dünyanın en meşhur kolonyasıdır. Bu kolonya hediyelik eşya almak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Almaya’dan kozmetik ürün alacaksanız çok pahalı şeylere kaçmanıza gerek yok. Almanya’dan ucuz hediye almak isteyenler tercih edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Spor Ayakkabı

Almanya spor ayakkabı ürünlerinde de tercih edilecek bir ülkedir. Bir çok önemli markanın spor ayakkabılarını uygun fiyata satın alabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak tercih edebilirsiniz.

Sucuk ve Şarküteri Ürünleri

Almanya sucuk ve şarküteri ürünleri konusunda dünyaca üne sahiptir. Özellikle Egetürk sucukları ilk tercih olmalıdır. Bu sucuğu yedikten sonra Türkiye’deki en kral sucuklara bile burun kıvırabilirsiniz.

Cep telefonu veya teknoloji ürünü

Aslında bu ürünler Almanya’nın meşhur ürünleri değil ancak ülkemizdeki yüksek vergiler nedeniyle buradaki fiyata nazaran ortalama %20 daha ucuza alabilirsiniz. Hediye yada siparişe göre bu tarz teknoloji ürünleri satın alınanabilir.

Burada sıraladığımız hediyeler dışında hediye önerisi olanlar bize yorum olarak fikirlerini iletebilirler. Özellikle Almanya’ya gitmiş tecrübe sahibi olanların önerileri bekliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir