Hollanda’dan Hediye Ne Alınır? Ucuz Hediyelik Eşya Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Hollanda’dan Alınacak Hediyeler

Avrupa’nın en gözde ülkelerinden birisi de Hollanda’dır. Bizim Konya şehrimiz kadar bir yüzölçümüne sahip olan Hollanda, topraklarının kıymetini çok iyi biliyor ve çok iyi değerlendiriyor. Hollanda’nın gezilecek ülkeler listesinde kesinlikle yer alması gerekir. Özellikle Amsterdam şehri kesinlikle görülmeye değerdir.

Eğer sizin de birgün yolunuz Hollanda’ya düşerse, dönüşte mutlaka sevdiklerinize hediyeler almak isteyeceksiniz. Sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler alın ancak çok fazla para ödemeyin. Hollanda’ya özel ucuz hediyeler almak istiyorsanız seçeneğiniz oldukça fazladır.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Hollanda’dan nasıl hediye alınır ve neler alınır göz atalım;

Lale Soğanı

Lale her ne kadar Türkiye’ye özgü bir şey desek de Hollanda lale işinde bizim çok çok ilerimizde. Bütün dünyaya lale satan Hollanda, bu alanda dünya birincisi. Bunu da hak ediyorlar. Renk renk, her boydan ve her çeşitten laleleri bulabileceğiniz Hollanda’dan, istediğiniz kadar tohum getirebilirsiniz. Hemen hemen bütün hediyelik eşya dükkanlarında ve pazarlarda satılan lale soğanlarını sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Hatta havaalanında bile satılıyor. Fiyatları ise 10 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

Tahta Takunya Ayakkabı

Hollanda’ya özgü en özel şeylerden birisi de bu tahta takunya ayakkabılardır. Hollanda’da Clog/Klompen denilen bu ayakkabılar Hollanda’nın geleneksel ayakkabılarıdır. Özellikle dekorasyon amaçlı satın alanabilecek çok güzel süs eşyalarıdır. Bu ayakkabıların neredeyse tamamı el yapımıdır ve bütün hediyelik eşya satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Renk renk olan bu ayakkabıların üzerinde Hollanda’ya özgü figürler yer alıyor. Genellikle Hollanda’ya özgü olan turuncu, kırmızı, mavi ve beyaz renkli ayakkabılar yoğunlukta. Ama sade tahta renginde olanları da mevcut. Bu tahta ayakkabıların minyatür olanlarını da satın alabilirsiniz. Anahtarlık yada buz dolabı süsü olarak satın alabilirsiniz. Fiyatları ise 1-10 Euro arasında değişmektedir.

Mavi Beyaz Seramik Biblolar

Hollanda’nın sembolik renklerinden olan mavi beyaz renklerdeki seramik bibloları ülkenin her yanında görebilirsiniz. Boy boy olan bu mavi beyaz porselenler satın alabilirsiniz. Bu porselenler üzerinde çeşitli işlemeler yer alıyor. Lale işlemelerinden öpüşen çocuklara, yel değirmeninden ayakkabılara kadar bir çok çeşidi mevcut. Vazolarda tabaklara, bardaklardan ineklere kadar bir çok çeşidi bulunuyor. Fiyatları ise 3-20 Euro arasında değişiyor.

Magnet

Tabiki değişilmez hediye magnetler. Her şehre ve ülkeye özgü magnetler olduğu gibi Hollanda’nın da kendi özgü magnetleri bulunuyor. Üzerinden Hollanda motiflerinin yer aldığı magnetlerden sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Özellikle Amsterdam evlerinin magnetleri olduça popülerdir. Ortalama 1-2 Euro fiyat ile satın almak mümkündür.

Hollanda Peyniri

Hollanda’nın inekleri meşhur olur da peyniri meşhur olmaz mı? Damak tadına düşkün birileri varsa kesinlikle Hollanda peyniri götürmelisiniz. Kilolarca peynir alın demiyoruz ama tadımlık da olsa bir miktar alabilirsiniz. Hatta taşımak istemiyorsanız bu peynirlerden havaalanında bile bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Stroopwafel

Yine damak tadına hgitap eden ve Hollanda’ya özgü bir lezzet. Şuruplu waffle yada şeker pekmezli waffle olarak Türkçe’ye çevireceğimiz stroopwafel, Hollanda sokaklarında sık sık karşınıza çıkacaktır. 1784 yılında beri Hollanda’da ortaya çıkmış olan bu lezzeti her sokakda bulabilir ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Drop Şekeri

Drop meyan kökünden yapılan, tuzlu ve şekerli çeşitleri bulunan bir şekerdir. Hollanda’nın ulusal şekeri olan drop, çeşitli renklerde ve tatlarda olabiliyor. Hollanda’lıların çok sevdiği ancak dışarıdan gelenlerin fazla beğenmediği bu şekeri siz de hediye olarak satın alabilirsiniz. Her markette çeşitli ambalajlarda satılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir