İstanbul’a Yakın Plaj ve Kamp Alanı: Kilimli Koyu

Sponsorlu Bağlantılar

Karadeniz’in en sakin koyu

İstanbul çok kalabalık olması nedeniyle sahil ve plajları da çok kalabalık oluyor. Dolayısıyla İstanbul’da denize girmek mümkün olmuyor. Bu yüzden imkanı olan İstanbul sakinleri yakınlardaki alternatifleri değerlendiriyor. Biz de böyle bir alternatif arayanlar için Kilimli Koyunu öneriyoruz.

Kilimli koyu eşsiz bir doğal güzelliğe sahip, masmavi suları olan ve kamp yapmak için ideal bir alan olan yerdir. Kilimli koyu irili ufaklı bir kaç koydan oluşuyor. Tertemiz suyu ve Karadeniz’de dalgasız bir koy olması nedeniyle yüzmek için harika bir seçenektir. Koyda ücretli kamp alanı olduğu gibi ücretsiz kamp alanı da bulunuyor.

Kilimli koyuna geldiğinizde tepede bir adet paralı tesis bulunuyor. Sahil kenarında ise kamp alanı için ücretli bir alan yer alıyor. Burada can kurtaran ve küçük bir büfe de yer alıyor. Ücretli kamp alanında ücretli duş alanı ve WC de bulunuyor. Aracınızın sahilin hemen kenarında bulunan alanlara park edebiliyorsunuz.

Bütün ayrıntı ve detayları öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Kilimli koyu nerede ve nasıl gidilir?

Kilimli koyu İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir belde olan Ağva’da bulunuyor. Ağva merkezden araba ile 10 dk mesafede yer alıyor. Kilimli koyuna özel aracınız ile gitmeniz gerekiyor, çünkü buraya herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor.

Kilimli koyuna gitmek için iki alternatifiniz bulunuyor. Birincisi şahsi arabanız ile gitmek, ikincisi ise otobüs ve taksi aktarmasını kullanmak. Kendi aracınız ile gidecekseniz eğer aşağıdaki haritadan yol tarifine bakabilirsiniz.

Diğer alternatif ise ya Şile’ye kalkan otobüslerle Şile’ye gidip oradan da Ağva minibüslerine binmek. Ağva’dan da özel taksi ile Kilimli koyuna ulaşmak. Yada direk Üsküdar’dan kalkan Ağva minibüslerine binerek direk Ağva’ya, oradan da taksi ile Kilimli koyuna ulaşmak.

Yüzmek için ideal

Temiz bir deniz ve en önemlisi kalabalık olmayan sessiz bir plaj istiyorsanız Kilimli koyu en ideal seçenektir. Hafta sonları biraz kalabalık olsa da hafta içi gidecekler için mükemmel bir seçenektir. Özellikle ailece gitmek isteyenler için harika bir yerdir. Bir kaç tane koy olduğu için aileniz ile birlikte plajın olmadığı koylara çekilip rahat bir şekilde yüzebilirsiniz. Kayaların üzerinden atlayabilir ve arkadaşlarınız ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kamp yapma seçenekleri

Kamp için ise iki seçeneğiniz bulunuyor. 2017 yılı itibari ile ücretli kamp alanında günlüğü 35 TL olan yere girmek yada hoşunuza giden uygun bir yere kendi çadırınızı kurmak. Ücretsiz kamp yapanların tercihi ise aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere bu küçük yarımada oluyor. Özellikle gün batarken ve gece buranın manzarası görülmeye değer. Gündüzleri ağaç olmadığı için güneş kavurabilir dikkat edin.

Mangal yapmak için ormana geçeyim diyenler büyük hayal kırıklığına uğruyor. Çünkü ormanlar çok sık olduğu için ormana girmek ve mangal yapmak mümkün değil. Bu yüzden gölge bir yer bulup mangal yapmak oldukça sıkıntılı.

Ağva – Kilimli Koyu fotoğrafları

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir