İtalya’nın Neleri Meşhurdur? Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Sponsorlu Bağlantılar

İtalya’nın gezilip görülecek yerleri

Yurtdışı tatili yada turu düşünüyorsanız ve bu seçenekler arasında İtalya’da bulunuyor ise bu yazımıza göz atmalısınız. Çünkü İtalya’ya neden gitmeniz gerektiğinin ve İtalya’da neleri görmeniz gerektiğinin cevabını bulacaksınız.

İtalya’ya gidenleri kesinlikle gezip görmesi gereken yerler bulunuyor. Hem tarih hemde sanatsal anlamda eşsiz güzelliklere sahip olan İtalya’da buraları gezmeden İtalya’ya gittim demeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanın ömrü boyunca imkanları dahilinde kesinlikle gidip görmesi gereken ülkelerden birisi olan İtalya’nın gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri sıralıyoruz.

Venedik

Aşıklar şehri Venedik, İtalya’nın ilk ve en önemli görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Vanedik ile özdeşleşen gondol turlarına çıkın. Şehrin içinde akan ve binaların arasında geçen nehirlerde gondol sefasını yaşayın.Ayrıca Büyük Kanal’ı, San Marco Kilisesi’ni, Doge Sarayı’nı, Çan Kulesi’ni ve birçok müzeyi burada gezebilirsiniz.

Venedik

Roma

Roma’da aşk şehirlerinden birisidir. Aşk şehri olmasının yanı sıra sokaklarında gezerken tarihe de tanıklık ediyorsunuz. İtalya’nın başkenti ve en kalabalık şehridir.  Roma Tarih Müzesini ve eskiden Gladyatör savaşlarına tanık olmuş Colosseum’u mutlaka görmelisiniz.

Roma

Toskana

Toskana şehir de İtalya’nın kesinlikle görülmesi gereken şehirlerinden birisidir.Hem doğal güzelleri hemde sanat müzeleri ile eşsizdir. Yine Toskana’da pizza yemeden dönmeyin. Ayrıca Toskana’nın harika ekmeğini de tatmalısınız.

Toskana

Sorrento

Sponsorlu Bağlantılar

Sorrento limon ağaçlarıyla meşhurdur ve İtalya’da çok popüler bir şehirdir. Dilersiniz civardaki tüm adalara buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sorrento Peninsula Arkeoloji Müzesi ve Bottega Della Tarsia Lignea Müzesini gezebilirsiniz. Sedile Dominova terasından da manzarayı kaçırmayın.

Sorrento

Floransa

Açık hava heykel müzesini andıran Floransa’nın sokaklarını duymayan yoktur. İnsanı cezbeden tarihi yapıları gezerken Rönesans’ın kanıtı olan sanat eserlerine de inanamayacaksınız. Şehri ikiye bölen Arno Nehri’ni gördüğünüzde ise büyüleneceksiniz. Başarılı İtalyan yemeklerini Floransa’nın sokaklarında yiyebilirsiniz.

Floransa

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir