Ünlülerin Dövmeleri ve Anlamları

Sponsorlu Bağlantılar

Ünlülerin Kullandıkları Dövmeler

Hayranı olduğunuz ünlü sanatçıların kullandıkları dövmelerin neler olduğunu ve bu dövmelerin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız işte size sevdiğiniz ünlünün dövmesininin aynısı kullanma fırsatı.Dünya starlarının kullandıkları dövmeler ve bu dövmelerin anlamları…

Türk Ünlülerin Dövmeleri (Resim Galerisi)

Victoria Beckham Dövmesi ve Anlamı

Victoria Beckham’ın dövmesi Musevi kitabından düğünlerde sıkça okunur ve bu yazı eşi David Beckham’a adanmış. Bu söz musevi ilahisinde de yer alır;”Ben aşkımın, aşkım benim”

Scarlett Johansson Dövmesi ve Anlamı

Genç yıldız sol kolunun ön yüzüne güneş, deniz, mavi gökyüzü olan bir dövme yaptırmış. Johansson; “Kişisel birşey, ona baktığımda beni mutlu ediyor” diye belirtiyor.

Angelina Jolie Dövmesi ve Anlamı

Angelina, dövmeyi en çok seven ünlülerin başında geliyor. Şimdilik 13 dövmesi var.  Ancak bunlardan sırtındaki dua dövmesi en özeli; Bu dövme Kamboçyalı oğlu Maddox’un hediyesi.

Drew Barrymore Dövmesi ve Anlamı

Hollywood’un çocuk yaştan beri bağrına bastığı ünlü Drew Barrymore’un sağ bacağında bir haç dövmesi bulunuyor. Bunun yanı sıra vücudunun farklı yerlerinde de dövmeleri var. Kalçasında bir demet çiçek, karnında kelebek, ayağında ay dövmesi ve annesinin adı Jaid  ve eski erkek arkadaşının adı James ünlü yıldızın bilinen dövmeleri.

Rihanna Dövmesi ve Anlamı

Skandalların kızı Rihanna’nın boynundan sağ omuzuna doğru yıldız dövmesi bulunuyor.

Evan Rachel Wood Dövmesi ve Anlamı

Güzel yıldızın sırtında Edgar Allen Poe sözü yer alıyor: “Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz yalnızca bir düşün içinde bir düş”.  Wood  ayak bileğindeki dövme de Beatles şarkısı ‘Lucy In The Sky With Diamonds sözlerini simgeliyor.

Eve Dövmesi ve Anlamı

Rap yıldızı Eve, dövme endüstrisinin hayvan desenlerini keşfetmesini sağladı. Göğsünde bir çift hayvan pençesi bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Megan Fox Dövmesi ve Anlamı

Hollywoo’un seksi kadını Megan Fox’un 7 dövmesi var. Bunlardan biri Shakespeare’in Kral Lear trajedisinde yer alan “We will all laught at gilged butterflies – Hepimiz sahte güzelliklere güleceğiz” sözü ve diğeri de kolundaki Marilyn Monroe dövmesi.

Ashlee Simpson-Wentz Dövmesi ve Anlamı

Rokçı ve yeni anne Ashlee Simpson’ın kolunda büyük kırmızı ve yeşil yapraklı bir çiçek dövmesi bulunuyor. Simpson-Wentz’in ayrıca,  sol el bileğinde “love” dövmesi bulunuyor.

Eva Longoria Parker Dövmesi ve Anlamı

“Desperate Housewives” oyuncusu Eva Longoria Parker, eşi Tony Parker’ı simgeleyen, onun şanslı numarası “nine” dövmesiyle dikkat çekiyor.

Christina Ricci Dövmesi ve Anlamı

Ünlü yıldızın 7 tane dövmesi var. Ricci, “Süper ünlü oluncaya kadar bekleyemem. Onları gerçekten gizleyecek noktadayım çünkü direktörler dövmelerimi sevmiyor” diye konuşuyor.

Nicole Richie Dövmesi ve Anlamı

Nicole Richie’nin 9 dövmesi bulunuyor. Sırtındaki bir çift küçük kanat, aslan ve bileğindeki kadın tasviri en çok bilinenler arasında yer alıyor.

Mena Suvari Dövmesi ve Anlamı

Mena Suvari’nin dövmeleri oldukça iddialı. Sırtında büyük bir aslan figürü ile “Söz ses güç – WORD SOUND POWER” yazan  dövmesi bulunuyor.

Shenae Grimes Dövmesi ve Anlamı

Kanadalı oyuncunun sağında “Myself and I – Kendim ve ben” adlı bir dövmesi bulunuyor.

Mary J. Blige Dövmesi ve Anlamı

“L.A’dayken dövme dışında yapacak birşeyim yoktu” diyen şarkıcı  “7 tane dövmem var ancak  ancak onları size göteremem” diyor. Dövmeleri haç, kendi ismi, kelebek, bir gül ve gücü simgeleyen Japonca  sembollerden oluşuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Amy Winehouse Dövmesi ve Anlamı

Vahşi rockçının melek, at nalı, kuş, çapa, seksi kadın, 1950’lerin kadın figürü ve “Daddy’s girl – babasının kızı” gibi o kadar çok dövmesi var ki.

Kelly Osbourne Dövmesi ve Anlamı

Hollywood’daki bir çok rockçı gibi bir çift kanat dövmesi yaptıran Osbourne gençlere, “Dövme yaptırmayın, lütfen, çünkü  yaşlandığınızda onlardan nefret edeceksiniz. Ben şimdi nefret ediyorum” diye tavsiyede bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir