Yılanların Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Yılanların Yaşantısı ve Özellikleri

Yılanların ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Yılanlar yılda ortalama 100.000 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Bu serinkanlı sürüngenler aynı zamanda oldukça serinkanlı katillerdir ve siz ev sınırlarından uzaklaştıkça karşılaştığınız yılan da o kadar ölümcül olacaktır. Bazı yılanlardaki zehirlilik oranı yüksek derecede güçlüdür ve her kıta bu sürüngenlerden en az birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Afrika ve Güney Asya’da oldukça sık görülürler. Sadece Sri Lanka’da ise yaklaşık 100 farklı yılan türü bulunmaktadır. Bu yaratıklar insanları tek bir nedenle öldürürler: Tahrik. Tarzları ise sade ve basittir: Doğal savunma mekanizmalarının getirdiği jilet gibi keskin dişler ve deri altına akıttıkları zehirleri…

Yılanlar Nasıl Öldürür?

Isırığın kötü olduğunu mu düşünüyordunuz? Isırık sonrası durum daha da kötü… En ölümcül yılan türleri (örneğin Asya kobrası diğer adıyla “kara mamba” ) bir insanı dakikalar içinde öldürebilir. Sinir ve kaslarda yıkım felçten, şiddetli kusmaya kadar her şeye yol açabilir. Ve sizi ölümcül bir ısırıkla öldüremezlerse de boğarak (boa yılanları) veya sizi yere yığdıktan sonra tek lokmada yutarak (pitonlar) öldürebilirler. Bu sürüngenler bünyelerinde birden fazla öldürücü unsur taşıyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(7) Yorum

  mehmet öner
  11 Aralık 2014 - 20:47

  çok güzeeellllll tek tercihim yılan sssssssssss

  gomes
  20 Aralık 2011 - 17:36

  😛 😛

  merhaba
  24 Kasım 2011 - 19:27

  güzell…

  enes kirtiş
  10 Mayıs 2011 - 09:52

  tek terciyim yılan ssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssss

  tuğçe
  15 Nisan 2010 - 18:09

  çok güzel ödevim güzel oldu…

  tuna
  18 Mart 2010 - 17:00

  çok

  tuna
  18 Mart 2010 - 16:59

  çok irençen bir resim koymuşunuz ayrıca hiç beğenmedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir