Uzayın Karanlıkları ve Sonsuzluğu

Üzerinde yaşamakta olduğumuz dünyanın büyüklüğü ve gizemi karşısında çoğu zaman hayretlere düşecek yeni şeyler keşfedilmektedir.Fakat evren dünya gibi değildir.Dünyanın ucu ve bucağı var ve bilinmektedir.Fakat evrenin ne bir ucunun nede bir bucağının olduğu dahi bilinmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzay, samanyolu, galaksiler ve alemler hakkında dini, ilmi ve felsefi bilgiler şunu gösteriyorki sonsuz büyüklükte bir evren bulunmaktadır.Bu gizemi kavrayabilmek yada evrenin gizemini keşfetmek insanın en büyük arzularından birisidir.Ancak bunun imkansız olduğu da bilinmektedir.

Hiç bir zaman evrenin özündeki sırrı tam olarak anlayamayacak da olsak en azından onun çok kompleks bir yapıya sahip olduğu gerçeğini biliyoruz.

İşte bu gerçeklerden birisi ve Zaman Kavramı hakkında verilebilecek cevaplar…

Kainatın 10 gizemi

Zaman Nedir?

Zaman Kavramı Nedir?

Zamanın ne olduğunu gerçekten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Zamanla ilgili bir terim kullanmadan onun ne olduğunu anlatmayı deneyin, dilinize zaman sözcüğünden başka bir şey gelemeyeceğini göreceksiniz.

Zaman, geçmişte olan ya da gelecekte olacak her olayı birbirinden ayırmamıza sağlayan şey mi? Uzay gibi bir boyut mu, yoksa madde gibi niteliksel bir şey mi, sadece bir illizyon mu?