Maun Suresi Arapça Sesli Okunuşu – Kuran’ı Kerim Dinle Video İzle

Sponsorlu Bağlantılar

Maun Suresi Sesli Okunuşu

Maun Suresi Okunuşu

Bismillâhirrahmânirrâhîm.

Eraeytellezî yükezzibü biddiyn. Fezâlikellezi yedü’ul yetiym velâ yehuddu alâ ta’âmil miskiyn feveylül lil musalliyn Elleziyne hüm an salâtihim sâhûn Elleziyne hüm yürâ ûne ve yemneûnel mâûn.

Maun Suresi Meali / Anlamı

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile.

Dini yalanlayan adamı gördün mü? İşte o, yetimi iter, kakar. Yoksulu doyurmaya önayak olmaz. Şu namaz kılanların vay haline, ki onlar namazlarından gafildirler. Onlar gösteriş için ibadet yaparlar. Yardımı esirgerler.

Maun Suresi Hakkında

Ma’un Suresi (Arapça: سورة الماعون ) Kur’anın 107. suresi.

Tekasür Suresi’nden sonra Mekke’de inmiş olup dokuz ayettir. Surenin adı olan “Ma’un” kelimesinin anlamı (yoksullara veya muhtaç olana) yardımdır.

Maun Suresinin Faziletleri

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:
“Kim innâ a’taynâ sûresini okursa , Cenab-ı Hak ona Cennet nehirlerinden su içirir.”
“Cenab-ı Hak buyurur ki: İzzetime yemin ederim ki , seni (Kevser sûresini) kim inanarak ve sevâbını umarak okursa onu affederim.”
Kutbüddin İznikî buyurdu ki:
“Bir kimse yatacağı vakit , Kevser sûresini okursa ve; “Yâ Rabbî! Beni sabah namazına uyandır” derse , Allahü teâlânın izniyle o kimse sabah namazına uyanır.”
Âlimlerimiz buyurmuştur ki:
“Her kim bu sûresi Cuma gecesi bin defa okur ve bin defa da salevât-ı şerîfe getirir de yatarsa , o gece Resûlullah efendimizi rüyâda görür.”
Temîmî diyor ki:
“Her kim Kevser sûresini okumaya devam ederse , kalbi yumuşar , Rabbine huşû içinde ibâdet eder. Devamlı ibâdet üzere olur.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir