Türkiye’nin Türkü Sitesi

Sponsorlu Bağlantılar

En Büyük Türkü Arşivi

Türkün özünü yansıtan en büyük değerlerden birisi de Türkülerdir.Türküler, halk şiirlerinin bir ezgi ile söylenmesi sonucunda ortaya çıkar.Halk şiirlerini de yazan halk şairleri yada ozanlar, halkın yada Türk insanının özünü bu şiirlere dökmüştür.Bu yüzden türküler hem samimi hemde çok sıcaktır.

Türkü dinlerken kendisinden bir anı, bir parça yada geçmişinden bir hatıra bulamayacak hiç kimse yoktur herhalde.Sizi alıp bir yerlere götüren türkülerin en büyük özelliği ise bir geçmişinin ve hikayesinin bulunmasıdır.Şimdi sizi bu türkülerin diyarına götürecek ve türkü adına aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir adrese götüreceğim.

Sponsorlu Bağlantılar

Türkü Yurdu

Türkülerin tadına varacağınız, aradığınız bütün türküleri bulabileceğiniz ve türküler hakkında hikayeleri bulabileceğiniz Türkü Yurdu‘na göz atalım.

Turkuyurdu.com, Türkiyenin en geniş içerikli türkü sitesidir.Sitede 20.000’den fazla türküye ait sözleri bulabileceğiniz gibi bu türkülerin hikayelerini ve notalarını da bulabileceğiniz çok geniş bir arşivdir.

Bütün türküleri isimlerine göre, ozanlara göre ve yörelere göre ayrı kategorilerde bulabileceğiniz ww.turkuyurdu.com, türkü adına aradığınız her şeyi size sunuyor.Aşağıda, sitede yer alan en popüler türkülerden bir kaçını sıraladık.

En Popüler Türküler

 • Uzun İnce Bir Yoldayım > Aşık Veysel > Şarkışla
 • Karardı Karadeniz > Hasan Tunç > Rize
 • Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme > Abbas Öz > Tokat
 • Ordu’nun Dereleri > Kadir Üstündağ > Ordu
 • Kara Toprak > Aşık Veysel > Şarkışla
 • Hayde Gidelum Hayde > Melek Akman > Rize
 • Çalın Davulları 1 Selanik > Hüseyin Yaltırık > Rumeli
 • Muratgil’in Damından Atlayamadım > Osman Efe > Diyarbakır

Bütün bu türkülerin ve daha fazlasının sözleri, hikayeleri ve notaları için siteyi ziyaret etmenizi öneririz.

Türkü Sözleri – Türkü Notaları – Türkü Hikayeleri : Turkuyurdu.com

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  mert
  05 Ekim 2012 - 09:47

  Türkülere daldıkça insan içerisinde çıkamıyor, bizlere miras bırakılan TÜrküleri dinledikçe günüzmüde okunan türkçe pop şarkıların sözleri öylesine boş geliyor ki sanki tekerleme gibi bir kaç gelişi güzel güzel sözü yan yana rastgele birleştirmişgibi oluyor. Mirasımıza sahip çıkmak Biz Türk gençlerinin asil Görevi.

  melih
  19 Mayıs 2012 - 11:50

  Günümüzde halen Türkülere önem verilmesi sonramızda gelecek nesil için son derece önemli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir