PES 2012’de Defans Yapma ve Topa Kayma (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Pes 2012’nin İncelikleri

Dünyanın en popüler futbol oyunu olarak kabul edilen Pro Evulation Soccer yani kısaca PES son sürümü olan PES 2012 ile birlikte gerçekçiliğini en üst seviyeye çekti.Çok büyük oyuncu kitlesine sahip oyunun inceliklerini bilmek ise sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.Bizde size bu yazımızda topu rakibinizden nasıl kapacağınızı ve nasıl savunma yapacağınız aktaracağız.

Pes 2012 oyununda diğer versiyonlardan farklı olarak topu rakibinizden kapmak tamamen sizin zamanlama ve takip becerinize bırakılmıştır.Bunun için R2 ve X tuşlarına basılı tutarak oyuncumuzun rakibin karşısında geçip durmasını sağlıyorsunuz ve rakibin hareketlerini takip edebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

futbol, oyun, PES, gol

Topu kapabilmek için uygun pozisyonu ve zamanlamayı yakaladığımızda ise R2 tuşuna basmayı bırakarak oyuncumuzun topu kapabilmesı için saldırmasına izin veriyoruz ve topu kapıyoruz. Doğru zamanlamayı ve pozisyonu yakalayamazsak rakibimiz bizi geçebilir veya faul yapabiliriz.Bazı pozisyonlarda zamanlamamız ne kadar iyi olsada rakibimizin başarısı sebebiyle topu kapmamız garanti değildir. Rakibe iki oyuncumuzla baskı yapmak istiyorsak R2, X ve Kare tuşlarına basılı tutmalıyız ve daha sonrasında yine R2 tuşuna basmayı bırakarak oyuncularımızın topu kapabilmesi için saldırmasına izin veriyoruz.

Konuyu daha iyi anlayabilmek adına aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz…

Top Nasıl Kapılır? Savunma Nasıl Yapılır?

Ayrıca bakınız: PES Geyikleri ve Yenilenlerin PES Bahaneleri

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir