2011 Yılının En İyi Mobil Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

2011’e Kızgın Kuşlar Damgası

Sanırım Angry Birds adını duymuşsunuzdur. Bu oyun il başlarda sadece bir telefon modeli için çıkarılmış sonradan gördüğü büyük ilgi nedeniyle bir çok telefon için oynanabilir hale getirilmiş bir oyun. Oyun basit olmasına rağmen o kadar beğenildiki bilgisayarlarda oynanabilen versiyonları çıktı. Hatta şu anda Facebook üzerinden online olarak oynanabiliyor. Aslında basit bir oynanış mantığı var “nişan al ve vur”.

2011 yılında da en çok indirilen ve en çok oynanan oyunların başında Angry Birds geldi ve 2011 yılının en iyi mobil oyunu olmayı başardı.

En İyi Mobil Oyun

Angry Birds oyunu Finlandiya merkezli olup Rovio Mobile şirketi tarafından sadece mobil cihazlar için geliştirilen oyundur. 2009 yılının Aralık ayında Apple iOS için geliştirilen ve daha sonra diğer platformlara uyarlanmış bir oyundur.

Örnek verecek olursak Dünyanın en büyük sosyal ağlarında  oynanabiliyor. Bunu gören Google‘da yeni çıkarmış olduğu tarayıcısı Chromeiçin de bir aplikasyon yaptı. Bu sayede hiç bir indirme yapmadan online olarak Angyr Birds oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca internet sitelerinden demo olarakta indirilebiliyor. Angry Birds oyunu adından da anlaşılacağı gibi kızgın kuşların psikopatlıklarından yola çıkılmıştır. Yeşil domuzlar kızgın kuşların yumurtalarını çalıyor ve bunu gören kuşlar domuzları yok etmek için uğraşıyor. Aslında kuşlar uğraşmıyor. Siz uğraşıyorsunuz.

Ayrıca oyunu Apple iPhone – iPad ve Google Android‘te de oynamanız için applications geliştirildi. Ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Angry Birds oyunu son zamanlarda akıllı cep telefonlarında en çok oynanan ve en güzel oyunlar sıralamasında 1. sırayı alıyor. Angry birds zeka üzerine kurulmuş mancınık oyunudur. Bu oyunu IPhone veya Android işletim sistemli telefonlarınıza ücretsiz indirebilir oynayabilirsiniz.

Angry Birds oyununu IPhone için apple storeden yada bilgisayara bağlayıp itunes ile yükleyebilirsiniz, Android işletim sistemli telefonlarda ise Android Market den yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir