2011 Yılının En İyi Tablet Bilgisayarı

Sponsorlu Bağlantılar

iPad’e En Büyük Rakip

Tablet bilgisayar piyasasında 2011 yılında inanılmaz derecede rekabet yaşandı ve bütün markalar kendi tabletini çıkarmak için yarışa girdi.Bu alanda ilk olan Apple‘ın tqablet bilgisayarı iPad’e rakip olmak ve tablet piyasasındaki pastaya ortak olmak adına bir çok tablet çıkarıldı.iPad’e rakip olarak çıkarılan bu tablet bilgisayarların hemen hemen hepsi Android işletim sistemli tabletler oldu.Peki bu tabletler istenileni verdi mi?

Çıkarılan bu tabletler iPad’e rakip olmayı bırakın iPad’in papucunu dama atacak kadar iddialı geldi.Özellikle bu tabletler arasından öyle bir tablet çıktı ki adeta Apple’ın başının belası oldu.Bir çok ülkede Apple’ın mahkemeye verdiği bu tablet her ülkeden aklanarak çıktı ve son olarak da yasaklı olduğu son ülke olan Avusturalya’dan da aklanarak çıktı ve satışlara başladı.Evet sizinde tahmin ettiğiniz gibi Samsung‘un tablet bilgisayarı Galaxy Tab‘dan bahsediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy Tab En İyisi

Samsung’un Galaxy Tablet bilgisayarları arasında yer alan ve 2011 yılında piyasaya çıkan Galaxy Tab 10.1 tableti 2011 yılının en iyi tableti oldu.Dünya genelinde büyük satış rakamlarına ulaşan Galaxy Tab, üreticisinin yüzünü güldürdü ve insanları Apple tekelliğinden kurtaran en büyük ürünlerden birisi oldu.

Tablet bilgisayar Android işletim sistemi kullanıyor ve arka yüze3yinde 3 MP’lik flash kameraya sahip.Ön yüzeyinde ise 3G görüşmeler için 2 MP’lik kamera yer alıyor.Tabletin dikkat çeken bir diğer özelliği ise incecik yapısı.Tablet bilgisayarın ağırlığı ise 595 gram ve bu ağırlığı ile iPad 2’den daha hafif.Aynı zamanda 8.6mm’lik kalınlığı sayesinde Galaxy Tab aynı zamanda dünyanın en ince tablet bilgisayarı olma özelliğine sahip.

Samsung Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayar 1GB RAM’i ile de oldukça yüksek performans sunuyor.Galaxy Tab zaten adından da anlaşılacağı üzere 10.1″lik geniş bir ekrana sahip. Bu geniş ekranı 1280 x 800 WXGA çözünürlük ile birleştiren Galaxy Tab’de, iPad 2’de ekrana baktığınızda gözüken piksellerden eser yok.

Galaxy Tab, Tegra 2 işlemcisi ile Galaxy Tab oyunlar konusunda da en yakın rakibi iPad 2’ye fark atıyor. Ayrıca Galaxy Tab pil ömrü ile de iPad 2’yi geride bırakmış.Yine iPad 2’den sıyrılan bir diğer özelliği ise tabiki Flash desteği.Bunun yanı sıra bu tabletin 3G özelliği de iPad 2’den daha iyi.

Uygulama sayısında App Store’un gerisinde bulunan Android Market bu açığı da kapatarak App Store’un önüne geçmeyi başardı.

Sonuç

Sonuç olarak 2011 yılının en iyi tablet bilgisayarı demek için yeterli neden var.Çünkü tablet dünyasının ilki olan ve en iyisi olarak görülen iPad 2’yi bir çok alanda sollamış bile.Üstelik fiyat konusunda da ülkemizde ve yurt dışında iPad 2’den daha ucuz fiyat ile satın almak mümkün.Bir tabletten beklediğiniz her şeyi fazlası ile sunan Samsung Galaxy Tab 10.1‘e son Android güncellemesi olan Android 4.0‘da geldiğinde kullanıcılarının yüzü hayli gülecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir