2012 Yılında Akıllı Cep Telefonları Nasıl Olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

2012’de Telefonları Neler Bekliyor?

Çok hızlı bir şekilde ilerleyen akıllı telefon eknolojisi sayesinde 2011 yılında belkide hayal bile edilmesi zor akıllı telefonları gördük.iPhone ile başlayan akıllı telefon rüzgarı özellikle Samsung ve HTC ile dahada güçlendi.Akıllı telefonlar ile birlikte fotoğraf makinası ve video kameralarında anlamsız olduğu şu günlerde bu telefonların geldiği nokta inanılmaz denilebilir.

Akıllı telefonlarda yapılan yenilikler ve gelişmeler tüm hızıyla devam ederken yeni teknolojinin nasıl olacağı ve yeni çıkacak akıllı telefonların neler sunacağı da merak konusu.Bu kadar özellikten sonra akıllı telefonlar daha ne sunabilir ki diye düşünenler için daha hiçbir şey görmediniz diyebiliriz.Çünkü 2012 yılı ile birlikte akıllı telefonlar zirve yapacak.Cep üreticilerinin 2012 yılında çıkaracağı cep telefonlarında ortaya koyacakları özellikler dudak uçuklatacak türden.İşte 2012’de çıkacak cep telefonlarındaki özellikler;

Sponsorlu Bağlantılar

2012’de Çıkacak Telefonların Özellikleri

Akıllı telefonlara 4 çekirdek

2011, çift çekirdekli ceplerin yılı oldu. 2012’de ise dört çekirdek, cep telefonlarına girecek. Nvidia’nın Tegra 3 işlemcisinin, bu sene ortaya çıkan çift çekirdekli Tegra 2’den 5 kat daha hızlı olduğu söyleniyor. Qualcomm ise 2.5GHz hızlarında Snapdragon işlemciler sunmayı planlıyor.

NFC teknolojisi geliyor

Telefonunuzla ödeme yapmanıza izin veren NFC, 2012’de artık kullanıma geçebilir. Kredi kartlarını 2012’de ortadan kaldırmayacak olsa da birçok satıcının NFC ödemeyi kabul etmesi bekleniyor

Standart 720p HD çözünürlük 

Samsung Galaxy Nexus ve HTC Rezound, 1280×720 ekranlara sahip ilk cepler arasında. 720p çözünürlük, önümüzdeki senenin uç nokta ceplerinde standart halini alacak.

LTE teknolojisi

3G ağlarının hızını önemli ölçüde artıran 4G LTE, 2012 içerisinde uç nokta ceplerde standart halini alabilir.

Ses kontrol sistemi

iPhone 4S’deki Siri’nin ardından Google ve Microsoft’un da kendiplatformlarında daha fazla sesli denetim sunmaya çalıştığı bir gerçek.

Artırılmış gerçeklik

IDC‘den Ramon T. Lamas, artırılmış gerçekliğin Google Goggles gibi uygulamalara kısıtlı kalmayacağını ve hergün kullanılan bir işlev halini alacağını söylüyor.

Pil sorununa henüz çözüm yok

İşlem gücünde, ekranda ve veri hızında önemli geliştirmeler sağlansa da pil ömründe küçük geliştirmeler bekleniyor. Önemli sıçrayışlar sağlayacak teknolojiler, henüz laboratuvar aşamasında olduğundan pil ömrü şimdilik iyi bir optimizasyona dayanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir