444’lü Hatlar Artık Normal Tarife Olacak!

Sponsorlu Bağlantılar

444’lü Numaraları Aramak Arık Pahalı Değil

444’lü numaralar genellikle bankalar ve şirketler tarafından müşteri hizmetleri numarası olarak kullanılıyor.Bu numaraları aramak normal tarifeye göre değil daha yüksek bir tarife üzerinde ücretlendiriliyordu.Buda telefon faturalarının kabarık gelmesine neden oluyordu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından yapılan son düzenlemeye göre bundan böyle 444’lü numaralar her yöne kapsamında değerlendirilecek.Telefon kullanıcılarının şikayetleri üzerine BTK bu güzel ve faydalı düzenlemeyi hayata geçiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

BTK, yaptığı yeni düzenleme ile 444’lü numaraları da her yöne paket kapsamına aldığını duyurdu. Aynı zamanda 444’lü numaraların aranma ücretine bir de üst sınır getirildi.

Bu yeni düzenleme sayesinde 1 Nisan’dan itibaren kullanıcılar, paketlerindeki Türk Telekom yönüne olan ücretsiz dakikalarını 444’lü numaraları aramak için kullanabilecek.

Operatörler bazında da üst sınırlar getirilen uygulama için operatörlerin söz konusu karara uygun olarak gözden geçirecekleri kullanıcı tarifeleriniBTK’ya sunacakları ve tüketiciyi bilgilendirecekleri öğrenildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir