Android 4.0’ın Getirdiği Yenilikleri Neler?

Sponsorlu Bağlantılar

 Ice Cream Sandwich Neler Getirecek?

Android kullanıcılarının yüzünü fazlası ile güldürecek olan Google’un mobil işletim sistemi olan Android’in yeni sürümü birbirinden güzel özellikler sunmaya devam edecek.Yeni güncellemesi ile birlikte Android 4.0’a yani Ice Cream Sandwich olarak güncellenen işletim sistemi bir çok yeniliği de beraberinde getirdi.

İşletim sistemi henüz kullanıcılar için yayınlanmadıve ilk olarak Galaxy Nexus ile birlikte gelecek.Kasım ayı ile birlikte yayınlanmaya başlanacak olan Android 4.0 telefonunuza ne gibi yeniler getireceğini merak ediyorsanız yazıya göz atmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bakınız; Android 4.0’ın Bütün Özellikleri

İşte Android 4.0’ın getirmiş olduğu yenilikler;

Yeni Özellikler

1. Veri Şifreleme

Android 4.0, cihaz üzerinde tam veri şifrelemeyi destekliyor. Önceki sürümlerde sadece şifreleme politikası kapalı olan Microsoft Exchange sunucularına bağlanmak mümkündü. Örnek vermek gerekirse, Windows Phone 7.5 bu tür şifrelemeyi desteklemiyor.

2. Sesli teknolojisi

Google’a göre konuşmadan-konuşmaya motoru, Android 4.0’da önemli derecede geliştirildi. Buna göre metin, konuştuğunuz anda ekranda belirecek. Bunun için mikrofon simgesine tıklayıp konuşmanız yeterli olacak.

3. Kopyala ve yapıştır özelliği geliştirildi

TechCrunch‘a göre Android 4.0’daki kopyalama ve yapıştırma işlevleri artık daha kolaygerçekleştirilebiliyor. Tüm metin blokları etrafında dolaşmak artık mümkün.

4. Yepyeni bir takvim

Android 4.0’daki gözden geçirilmiş takvim arayüzü, takvim sayfaları arasında gezinmeyi daha kolay ve sezgisel bir hale getiriyor. Yeni “çimdikleyerek yakınlaşma” özelliği, takvim öğelerine kolaylıkla yakınlaşmayı sağlıyor.

5. “Face unlock” ile yüz tanıma teknolojisi

Google, yeni “Face unlock” özelliği hakkında çok fazla detayı ortaya çıkarmadığından onun ne kadar güvenilir olacağı hakkında henüz bir şey söyleyemiyoruz. Ancak işlev yeterli güvenliği sağlayabiliyorsa, kilit açmayı daha kolay bir hale getirecektir.

6. Uygulamaları devre dışı bırakma

Android 4.0, operatörünüz tarafından yüklenen uygulamalardahil, herhangi bir uygulamayı devre dışı bırakmanıza izinverecek. Bu sayede kaynaklarıgereksiz yere tüketen uygulamaları kaldırmadan devre dışı bırakmak mümkün olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

7. Android Beam ile telefon tokuşturma ve yaklaştırma ile veri transferi

NFC tabanlı “Android Beam” işlevi sayesinde web adreslerini, harita ve yönleri, videoları ve medyadosyalarını daha kolay ve dahahızlı bir biçimde paylaşmak mümkün olacak. Bunun için iki NFC destekli Android 4.0 cihazını yakınlaştırmak yeterli olacak.

8. Güç düğmesi ve ses kısma düğmesine basarak ekran görüntüleri yakalama

Android 4.0’daki yepyeni bir özellik ise ekran görüntüsü yakalayabilmesi. Bunun için Galaxy Nexus’da güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basmak yeterli olacak. Dolayısıyla herhangi bir üçüncü parti uygulama yüklemeden telefonumuzdan ekran görüntüsü alabileceğiz

Kayak : chip.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir