Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi Samsung Galaxy S3 ve S4’e Ne Zaman Gelecek?

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S3 ve S4’e Android 4.3 Geliyor!

Samsung Galaxy S3 kullanıcılarının dört gözle beklediği güncelleme için en sonunda Samsung tarafından resmi açıklama geldi. Android 4.2 mi alacak Android 4.3 güncellemesi alacak diye merak edilirken açıklama Samsung Unpacked Episode 2 etkinliğinde geldi. Samsung tarafından yapılana açıklamaya göre hem Galaxy S3’e hemde Galaxy S4’e Android 4.3 güncellemesi gelecek.

Etkinlikte Samsung tarafından yeni ürünler olan Galaxy Note 3Galaxy Note 10.1 2014 Edition ve Galaxy Gear modelleri tanıtıldı. Bu tanıtımlarla birlikte Galaxy S3 ve Galaxy S4 kullanıcılarına Android 4.3 güncellemesi için tarih verdi.

Ekim ayı içerisinde dağıtılmaya başlanacak güncellemeler, ülkelere vecihaz sürümlerine göre değişiklik gösterebilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu güncellemeyle beraber Samsung‘un yeni ürünü Galaxy Gear‘ı da destekleyecek olan Galaxy S3 ve S4 modelleri, yeni nesil özelliklere desahip olacak. Özellikle S3 sahiplerine bu güncellemenin ayrı bir önemi olacak.

Samsung Galaxy S3

Galaxy Note 2 için herhangi bilgi vermeyen Samsung, büyük ihtimalle bu modele de Ekim ayı içerisinde güncelleme verecek. Özellikle SamsungGalaxy S3‘ün aldığı bir güncellemeyi, 2 GB RAM’e sahip Note 2‘nin almaması gibi bir ihtimal; sadece pazarlama stratejisi olarak yorumlanır.

Galaxy Gear desteği haricinde OpenGL ES 3.0 desteği, yenilenen ve hızlandırılan arayüz geçişleri, DayDream, sürükleme özelliğine sahip yeniklavye, düşük güç tüketimli Bluetooth teknlojilerine destek, daha dagelişmiş bildirim menüsü, kilit ekranında Widget gibi özellikler, güncellemeyle beraber kullanıcılara sunulacak.

Android 4.2.2 güncellemesi almayan 2012 model pek çok orta üstsegment cihazın da, doğrudan Android 4.3′e güncellenmesi söz konusu. Fakat o modellerin ne olacağı ve ne zaman güncelleme alacağı henüz belli değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir