Android 5.0 Jelly Bean Çıkış Tarihi ve Yenilikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Android 5.0’ın Geliş Tarihi

Haberi görenler şaşırmakta fazlasıyla haklı.Çünkü Android 4.0 Ice Cream Sandwich henüz bütün telefonlara gelmeden Android 5.0 güncellemesi de ne oluyor demek yanlış olmaz.Sadece Türkiye’de değil henüz bütün dünya genelinde Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine geçen bir kaç telefon bulunuyorken Android 5.0 Jelly Bean güncellemesinin geleceği tarih kafaları karıştırdı.

Mobil üreticiler yavaş olabilir fakat Google çok hızlı çalışıyor ve Android 5.0 Jelly Bean güncellemesini hızlı bir şekilde yetiştirmeye çalışıyor.Google, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor ve Android 5.0 Jelly Bean güncellemesini 2012’nin ikinci çeyreğinde sunmaya hazırlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

2012 yılının 2. çeyreğinde  Android 5.0 Jelly Bean güncellemesi Google tarafından sunulacak.

Android 5.0 Jelly Bean Yenilikleri

Android 5.0 Jelly Bean, Android 4.0 gibi hem tablet hem de akıllı telefonlarda kullanılacak. Google strateji değiştirmediği taktirde artık tümAndroid sürümleri hem tablet hem de akıllı telefon desteğine sahip olacak.

Android 5.0 Jelly Bean, çoklu işletim sistemi desteği ile gelecek. Yani bilgisayarlarımızda iki ya da daha fazla işletim sistemi kullanabilidğimiz gibiAndroid cihazlara da çoklu işletim sistemi yolu açılıyor.

GoogleChromeOS ve Android 5.0′in kurulu olduğu cihazları satışa sunarak, ChromeOS‘un popüleritesini arttırmaya çalışabilir. Tabi sadeceChromeOS ile beraber çalışmayacak.

Windows 8 ile Android 5‘in aynı anda kurulu olduğu ve cihazı kapatmadan geçişin yapılabileceği tablet modelleri gelebilir. Bu Microsoftve Google’ın yararı olabilir. Çünkü karşılarında özellikle tablet dünyasındaiOS gibi zorlu bir rakip var.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir