Android Cihazlara Google Hesabı Ekleme ve Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazınıza hesap ekleyin

Android tablet yada telefondan birine sahip iseniz cihazınıza Google hesaplarını kolaylıkla ekleyip kaldırabilirsiniz. Hatta sadece Google hesabı değil  aynı zamanda Microsoft Exchange ActiveSync hesabı ve diğer hesap türlerini de ekleyebiliyorsunuz. Sadece bir tane değil birden fazla hesabı tek bir cihaza eklemeniz mümkün.

Şimdi Android cihazınıza nasıl hesap ekleyeceğinizi ve nasıl hesap sileceğinizi teker teker öğrenelim;

Hesap ekleme

Bazı hesapları eklemek için, hesabın bağlanacağı hizmetle ilgili olarak bir sistem yöneticisinden ayrıntılı bilgi almanız gerekebilir. Örneğin, hesabın alan adını veya sunucu adresini bilmeniz gerekebilir.

 1. Ayarlar > Kişisel > Hesaplar ve senkronizasyon‘a gidin.
 2. Hesap ekle‘ye dokunun.
 3. Eklenecek hesap türüne dokunun.
 4. Hesapla ilgili bilgileri girmek için ekrandaki adımları izleyin.Çoğu hesap bir kullanıcı adı ve şifre gerektirir; ancak ayrıntılar, hesabın türüne ve bağlanmakta olduğunuz hizmetin yapılandırmasına bağlıdır.

Hesabın türüne bağlı olarak, senkronize etmek istediğiniz veri türlerini, hesabın adını ve diğer ayrıntıları yapılandırmanız istenebilir.

İşlemi tamamladığınızda, hesap Hesaplar ve senkronizasyon ayarlarındaki listeye eklenir. Hesabı yapılandırma şeklinize bağlı olarak, e-posta, kişiler ve diğer bilgiler cihazınızla senkronize edilmeye başlanır.

Hesap kaldırma/silme

Hem hesabın kendisini hem de hesapla ilişkili e-posta, kişiler, ayarlar gibi tüm bilgileri cihazınızdan silmek amacıyla hesabı kaldırabilirsiniz.

 1. Ayarlar > Kişisel > Hesaplar ve senkronizasyon‘a gidin.
 2. Silinecek hesaba dokunun.
 3. Menü simgesi > Hesabı kaldır‘a dokunun.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  müzeyyen
  20 Mart 2016 - 17:22

  bırden fazla gogle gmail hesabım var onları kaldırmak istıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir