Android Ice Cream Sandwich Yenilikleri Neler?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Ice Cream Sürümü

Google’un mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi ortaya çıktığı günden bugüne adeta piyasanın çehresini değiştirdi.Apple’ı tahtından eden Android işletim sistemi şuan dünya genelinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumunda.Getirdiği yenilikler ve farklı bakış açısı ile kullanıcılardan tam not alan Android işletim sistemi güncellemeleri ile yeniliklerine devam ediyor.

Android işletim sistemi bilindiği gibi her sürüm güncellemesinde yeni bir isim ile ortaya çıkıyor.Yakın zamanda Android Froyo ve Android Honeycomb sürümleri ortaya çıkan işletim sistemi şimdi de yepyeni bir isimle geliyor.Bu yeni işletim sistemine verdiği isim ise Android Ice Cream Sandwich oldu.Peki Bu yeni işletim sistemi neler getirecek bir göz atın.Google, Google I/O etkinliğinde yine Android’e dair ciddi açıklamalar ve duyurular yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlardan en dikkat çekici olanıysa şüphesiz Android işletim sisteminingelecekteki sürümü Ice Cream Sandwich hakkında. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları tek bir şemsiye altında birleştireceği belirtilen bu sürüm son derece önemli ayrıntıları üzerinde taşıyacak.

En İddialı Android Sürümü

Google yöneticilerinden Hugo Barra tarafından “En İddialı Android Sürümü” şeklinde nitelenen Ice Cream Sandwich, aklınıza gelebilecek tüm Android’li cihazlar yüklenebilecek. Telefonlar, tabletler, televizyonlar ve diğer tüm cihazlar için ortak Android sürümü olacağı belirtilen Ice Cream,ortak API Framework kullanacak.

Bu sayede geliştiricilere önemli oranda kolaylık sağlayan işletim sistemi sayesinde tek bir yazılım tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilecek. Bilindiği gibi hali hazırda Android 3.X Honeycomb için geliştirilen yazılımlar ile akıllı telefonlarda yer alan yazılımlar arasında bir takım farklılıklarolabiliyordu.

Bu sürümün bir diğer önemli ayrıntısı da tüm cihazları ortak arayüzdebuluşturması olacak. Bunun için Honeycomb’da yer alan arayüzün tümcihazlara entegre edileceğini belirten Google, önemli değişikliklerinolacağının müjdesini de şimdiden veriyor. Henüz tarihi kesin olmasa da2011 yılı bitmeden Android Ice Cream Sandwich için çeşitli cihazlaragüncelleme desteği sağlamış olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir