Android İçin En İyi 10 Widget

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cep Telefonlarınız İçin Ekran Araçları

Android işletim sistemli cep telefonlarının diğer sistemlerden farklı olarak sizlere sunduğu özelliklerinden birisi de widgetlerdir.Widgetler cep telefonunuzun açılış ekranında bulunan galerideki fotoğraflarınızı küçük şekilde ekranda gösteren, sosyal paylaşım sitelerindeki durum güncellemelerinizi gösteren ve birçok kutucuklarda sizleri ekrandan bilgilendiren uygulamadır.

Widget’lar Android’e yeni gelen kullanıcıların kafasını karıştırabiliyor, çünkü uygulama listesinde görünmüyorlar. Bir widget’ı kullanmakiçin giriş ekranınızdaki boş bir alana uzun dokunup eklemeniz gerekiyor. Bazı widget’lar sadece bir karelik alanı kaplarken bazıları tüm ekranınızı kaplayabiliyor. Galerimizde Android cebinizdeki giriş ekranlarını daha faydalı kullanabileceğiniz en iyi 10 widget’ı bir araya getirdik.

1. AudioManager

Android’in menüleri arasında aradığınız ses ayarını bulmak bazen zahmetli olabilir. Bu widget sayesinde tüm ses ayarlarını bir araya getirebilirsiniz.
AudioManager ile tüm ses ayarlarını bir yerden kontrol edebilirsiniz.

2. Quick Battery

Bu mini-widget sayesinde kalan pil yüzdesini çok kolay bir şekilde görebilirsiniz. Widget’e dokunduğunuzda neyin açılacağını seçmek ise size kalmış; ister güç ayarları sayfasını seçin, ister Angry Birds’ü…

3. Extended Controls

Standart Android güç kontrolü ile Wi-Fi’ı hızla açıp kapamak, ekran parlaklığını ayarlamak ve GPS’i, BlueTooth’u ve veri eşitlemeyi etkinleştirmek çok kolay. Ancak Extended Controls size çok daha fazlasını sunuyor. Widget, bir dokunuşla USB tethering’den uçak moduna ve klavye titreşim ayarını açıp kapamaya çok sayıda işleve sahip ve kişiselleştirilebilir.

4. ColorNote Notepad Notes

Post-it stili notları hepimiz seviyoruz. ColorNote ise bu not kağıtlarını Android giriş ekranınıza getiriyor. Her not bir metin notuna veya basit bir yapılacak listesine bağlantılandırılıyor.

5. HTC Bookmarks


Bir HTC cebiniz varsa bu yer imi widget’ı size boş alanınızı değerlendirmek için mükemmel bir yol sunuyor. Tam ekran, kaydırılabilir yer imleri sayesinde sık kullandığınız web siteleri, parmaklarınızın ucuna geliyor.

Devamı 2. sayfada…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir