Android İçin Firefox 5 Beta İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox 5 Android’e Göz Kırptı

Tarayıcılar arasındaki rekabet mobil platformlarda da devam ediyor.Mobil platformaların şuan için zirvedeki ismi Opera fakat Firefox’da Operaya en büyük rakip diyebiliriz.Firefox 5 Beta ile Android Market’te yerini alan bu tarayıcı kullanıcılara bir çok yenilik sunuyor.

CSS animasyon desteği, geliştirilmiş JavaScript performansı ve daha az sistem kaynağı kullanımı gibi ayrıntıları ile ön plana çıkan tarayıcı, çok daha hızlı bir yapıya bürünmüş durumda. Yeni sürümün tüm bunlardan daha da önemli yeniliği ise gizlilik seçeneklerinde yer alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Son dönemde bilgisayarlardaki tüm tarayıcılarda yer almaya başlayan gizli gezinme seçeneği mobil Firefox’un en yeni sürümünde de yer almış. Böylelikle artık web sayfalarında gezinirken bu seçeneği işaretlediğinizde telefonunuzda hiçbir kayıt tutulmamış olacak. Yeri geldiğinde son derece önemli bir işlev olan bu özelliğe bir mobil tarayıcıda ilk kez rastlıyoruz.

Firefox 5’in bu ilk betasını kullanabilmek için Android 2.0 ve üzeri işletim sisteminin yüklü olduğu bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. 13MBboyutundaki yeni sürümü burada yer alan Android Market sayfalarından indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir