Android İçin Ücretsiz Kaspersky Antivirüs Programı – Kaspersky Mobile Security Lite

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Antivirüs Programı

Mobil cihazların gelişiyor olması ve her mobil kullanıcının bütün işlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirebiliyor olması bu cihazların virüs hedefi olmaları için yeterli bir neden haline gelmesini sağladı.Zararlı yazılımların son zamanlarda en çok mobil cihazlara musallat olması bu cihazlar için antivirüs yazılımlarının da ortaya çıkmasına neden oldu.

Kaspersky lab’da bunu dikkate alarak en çok kullanılan mobil işletim sistem Android için geliştirdiği Kaspersky Mobile Security’nin ücretsiz sürümünü de yayınladı.Güvenli bir Android için Kaspersky Mobile Security Lite sürümünü yayınlayan yazılım şirketi uygulamayı Android Market üzerinden indirilmeye sundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaspersky Mobile Security Lite Neler Sunuyor?

Akıllı telefonlardaki bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirten Kaspersky mühendisleri buna antivirüs yazılımı ile çözüm getirdiler.

Iris şirketi tarafından Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre ankete katılan akıllı telefon kullanıcılarının beşte biri cihazlarını kaybediyor ya da çaldırıyor.

Özellikle telefonların çalınması, hırsızların telefonun içindeki tüm kişiselverilere ulaşılabileceklerinden dolayı kullanıcıların maddi zarara uğratılması gibi büyük riskler barındırıyor.

Ancak ücretsiz Kaspersky Mobile Security Lite ürününün hırsızlıklara karşı tasarlanmış özelliği hırsızların kişisel veri çalmasını engelliyor.

Ücretsiz Kaspersky Mobile Security Lite tarafından, çalınmış akıllı telefona gönderilen özel bir mesaj telefonun kolayca bloke olmasını sağlarken, bu mesaj ile aynı zamanda kişisel bilgilerin bulunduğu tüm klasörler (rehber, kayıtlar, mesajlar, mail, takvimler vs.) de tamamen siliniyor.

Kullanıcının istemediği mesajları ve aramaları filtrelemesine imkan sağlayan ürünün FIND özelliği ise çalınmış telefonun yerinin Google haritaları yardımıyla tespit edilebilmesini sağlıyor.

Karspersky Mobile Security Lite‘ı indirmek için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir