Google Trusted Contact – Google Güvenilik Kişiler Uygulaması

Google tarafından geliştirilen Google Güvenilik Kişiler uygulaması sayesinde bulunduğunuz konumu güvenli kişileriniz ile paylaşabileceksiniz. Google Güvenilik Kişiler uygulamasını yükleyen kişiler birbirlerini bu uygulamaya ekleyerek acil durum ve afet durumlarında birbirilerinden konum alabilecek yada kendi konumlarını diğer kişilerle paylaşabilecek.

Örnek vermek gerekirse, deprem olduğunda ulaşamadığınız kişilere bu uygulama ile yer bildirimi isteyebileceksiniz. Eğer kişi size 5 dk içinde konumunu bildirmez ise otomatik uygulama en son konumunuzu kişileriniz ile paylaşabiliyor. Yada kendinizi tehlikede hissettiğiniz anda güvenilik kişilerinize konumunuzu bildirebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Güvenilik Kişiler uygulaması internet olmadığında ve telefonun pili bittiğinde de çalışıyor. Telefonunuz kapalı olsa dahi güvenilik kişilerinize en son konumunuzu iletiyor.

google-trusted-contact-google-guvenilir-kisiler

Google Güvenilik Kişiler uygulaması telefonunuz kaybolduğunda da içe yarıyor. Telefonunuzu bulamıyorsanız güvenlik kişilerinizden birinin konum talep etmesi yeterli. 5 dk sonra bu uygulama otomatik olarak telefonun konumunu bildirecek.

Sizden konum talep eden kişilerinizin bu isteğini geriye de çevirebiliyorsunuz. Ayrıca listeye eklediğiniz güvenilik kişiler birbirlerinin çevrimiçi olma durumlarını da görebiliyor.

Uygulama Android ve iOS için yayınladı. Aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak bu uygulamayı indirebilirsiniz.