Android Tablet ve Telefonlarda DNS Adresi Değiştme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Android tablet yada telefon kullanıyorsanız şimdi sizlere tablet yada telefonunuzda nasıl DNS adresi değiştireceğinizi anlatacağız. Android cihazınızı daha verimli kullanabilmeniz için ve yasaklı sitelere girebilmek için DNS adresini değiştirme gereği duyabilirsiniz. Bizde sizlere bu ihtiyacınızı giderecek yöntemi anlatacağız.

DNS değiştirme işlemi Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sisteminli Galaxy Note 2 cihazında yapılmıştır ancak neredeyse bütün android cihazlarda bu işlem aynıdır.

İlk önce Ayarlar ve daha sonrada “Wi-Fi” seçeneğine gidin.

Sponsorlu Bağlantılar

Android - Ayarlar - “Wi-Fi”

 

Daha sonra açılan pencerede bağlı olduğunuz ağı göreceksiniz. Bu ağın üzerinde basılı tutun ve karşınıza gelecek pencereden “Ağ yapısını değiştirin” seçeneğine tıklayın.

android dns değiştirme 1

Ağ yapısını değiştirme bölümüne girince burada “gelişmiş seçenekleri göster” bölümünün yan kısmında bulunan kareye tıklayın.

android dns değiştirme 2

Daha sonra gelişmiş seçenekler geliyor.Buradan “IP ayarları” bölümündeki “DHCP” seçeneğini “Statik” olarak değiştiriyoruz.Bunu yaptığınız zaman aşağıda “DNS 1” ve “DNS 2” bölümlerini görülecek. Buraya da kendi DNS adresleriniz girebiliyorsunuz. Biz Google DNS adreslerini girdik.

android dns değiştirme 3

DNS adresinizi bu şekilde değiştirdikten sonra yasaklı sitelere de rahatlıkla giriş yapabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir