Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma

Sponsorlu Bağlantılar

Zırt Pırt Gelen Bildirimlerden Kurtulun

Android telefon ve tablet kullanıcıları bazen bildirimlerden sıkılabilir. Özellikle cihaza yüklenen oyunlar ve uygulamalar size günün belli saatlerinde bildirimler gönderir. Özellikle internete bağlandığınız anda ardı ardına bildirimler alırsınız. Ancak bu duruma katlanmak zorunda da değilsiniz.

Android cihazlarda istediğiniz uygulamadan gelen bildirimleri kapatıp, istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Sürekli bildirim göndererek sinirinizi bozan uygulamaların bildirimlerini kapatabilir ve sadece görmek istediğiniz uygulama bildirimlerini açık tutabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

android bildirimler

Adım Adım Bildirimleri Kapatma

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ve üzerindeki tüm Android telefon ve tabletlerde uygulama bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki resimde gördüğünüz adımları uygulayın.

android bildirimleri kapatma

Adım 1: İlk önce “Ayarlar” menüsüne girin.

Adım 2: Menüde yer alan “Uygulamalar”ı bulun ve girin.

Adım 3: Bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun ve dokunun.

Adım 4: Açılan menüde “Durdurmaya Zorla” seçeneğinin hemen altında “Bildirimleri Göster” yazısının yanındaki tik işaretine dokunarak işareti kaldırın. Çıkan onay penceresinde “Tamam” seçeneğine dokunun.

Hepsi bu kadar. Bundan böyle bu uygulamadan size hiçbir bildirim gelmeyecek. Bu şekilde bildirim gelmesini istemediğiniz bütün uygulamaları kapatın. Tekrar açmak istediğiniz de ise “Bildirimleri Göster” seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir