Android Telefonlarda SMS Reklam Mesajlarını Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Rahatsız Eden SMS’leri Engelleyin

Cep telefonu kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi de hiç şüphesiz zırt pırt gelen mesajlardır. Özellikle reklam amaçlı bu mesajlar insanı bir yerden sonra çileden çıkarabiliyor. Örneğin bir pizzacıdan pizza istiyorsunuz ve başınız beladan kurtulmuyor. Pizza aldığınız firma sürekli size indirim ve kampanya mesajları atıyor. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün.

Peki bu gibi reklam mesajlarından nasıl kurtulacağız?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu tarz firmalar genelde numaralarını göstermedikleri için telefonun kendi numara engelleme özelliğini kullanarak engellemek mümkün olmuyor. Ancak isimden yani firma isminden de yasaklama yapmanın bir yolu bulunuyor.

SMS - Mesaj

Telefon SMS Reklamlarını Engelleme

Google Messenger uygulaması ile bunu yapmak çok kolay. Android telefon kullanıcıları aşağıdaki linkten öncelikle Google Messenger uygulamasını indirsin.

Google Messenger İndir

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açın. Uygulama mesaj listesini güncelledikten sonra aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi engellemek istediğiniz firmanın mesajına girin.Daha sonra sağ üst köşede bulunan seçeneklere tıklayın. Açılan seçenekler arasından “Kişiler ve seçenekler“e dokunun.

Screenshot_2015-01-27-16-27-42

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Buradan da “…. hedefini engelle” seçeneğine tıklayın.

Screenshot_2015-01-27-16-27-52

Şimdi de karşınıza bir onaylama kutusu gelecek. Bu engellemeyi yapmak istediğiniz de emin olduğunuzu soracak. “Tamam” diyerek engellemeyi yapın.

Screenshot_2015-01-27-16-28-01

Engel Nasıl Kaldırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İsterseniz engellediğiniz reklam mesajlarının engelini de kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için Messenger ana sayfasında mesaj listesinin olduğu sayfada yer alan sağ üst köşedeki seçeneklere tıklayın. Açılan seçeneklerde “Engellenen kişiler“e tıklayın.

Screenshot_2015-01-27-16-28-30

Bu defa karşınıza engellenen firmaların bulunduğu sayfa gelecek. Buradan da engellemeyi kaldırmak istediğiniz firmanın sağ tarafında yer alan “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklayın. Hepsi bu kadar.

Screenshot_2015-01-27-16-28-40

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir