Android Telefonun En Çok Bataryasını Bitiren Uygulama Hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonun Batarya Ömrünü Artırın

Akıllı telefonların en büyük sorunu bataryadır. Teknoloji henüz batarya sorununa bir çözüm bulmadı.Durum böyle olunca akıllı telefon kullanıcıları batarya ömrünü artıracak önlemler alıyor ve bataryayı çabuk tüketen uygulamalardan kaçınıyor.

Ancak bazı uygulamalarda var ki bataryamızı çok fazla tüketse de o uygulamayı kullanmaktan başka çaremiz yok. O uygulamalardan birisi de Facebook uygulamasıdır. Facebook uygulaması akıllı telefonlarda en çok batarya tüketen uygulama olduğu yapılan testler sonucunda ortaya çıktı.

rp_facebookblock.jpg

Facebook Uygulaması Test Edildi

Nexus 6P üzerinde yapılan testlerde 15 uygulama test edilmiş. Yapılan testlerde Facebook uygulamasının %20 oranında fazladan batarya tükettiği ortaya çıkmış.  Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını kaldırıldıktan sonra diğer uygulamaların performansının %15 oranında arttığı tespit edilmiş. telefonlarından kaldırıldığında, diğer uygulamaların yüzde 15 daha hızlı açıldığını tespit ettiler.

Yapılan bir haftalık testte Facebook uygulamasının telefonda bir çok veriye eriştiği, senkronizasyonlar yaptığı ve sistem kaynağını fazla tükettiği gözlemlendi. Facebook uygulaması kaldırılıp yerine Metal isimli sosyal medya hesaplarını yöneten uygulama yüklendiğinde ise telefonun hergün yaklaşık %20 oranında daha az pil tükettiği ortaya çıktı.

Sonuç olarak sizde bataryanızın çabuk tükenmesinden yana şikayetçi iseniz Facebok uygulamasını kaldırıp yerine Metal isimli uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir