Android ve iPhone İçin Xbox Live Oyunları Geliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

 Xbox Live iOS ve Android Atağı

Xbox Live oyunları Windows Phone 7’den sonra şimdi de iOS ve Android için geleceği açıklandı.WP7’de çok başarılı olan Xbox Live genelde 40 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındıran bir platforma.Xbox Live şuan itibari ile Android ve iOS cihazlar için bir kaç uygulama ile hizmet veriyor fakat bu uygulamalar sadece bilgi erişimine izin veriyor.

iOS veAndroid‘e de kapsamlı bir Xbox Live sistemi geleceğinin müjdesini bir Microsoft yetkilisinin Forbes’a yaptığı açıklama ile duyurdu. Xbox Live kullanıcılarının sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Microsoft,herkesin mobil tercihini Windows Phone 7‘den yana kullanmak istememesinin normal olduğunu, mobil tercihlerinin farklı olabileceğini, bu yüzden de diğer platformlara da Xbox Live sisteminin getirilmek istendiği belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak Xbox Live sisteminin nasıl olacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Tıpkı Windows Phone 7’deki gibi Xbox Live etiketli oyunlardan Achievement kazanılacak mı belli değil. Eğer Achievement sistemini getirirse, bu desteği sunan oyunlara ilgi oldukça artacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir