Android Yerine iPhone Almanız İçin 5 Neden

Sponsorlu Bağlantılar

 Android Yerine iPhone Alma Nedenleri

Akıllı telefon almaya karar verdiniz yada akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz.Android mi alayım yoksa iPhone mu diye düşünüyor musunuz? O zaman Android yerine iPhone tercih etmenizi sağlayacak nedenleri sıralayalım.

Android akıllı telefonlarında iPhone’a göre bir çok üstünlüğü bulunmaktadır fakat biz sizlere bu yazıda iPhone’un Android’e olan üstünlüklerinden bahsedeceğiz.Heniz bir iPhone veya Android telefonu test etme imkanı bulamayanlar için bu çok iyi bir fırsat olacak.İşte 5 neden…

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Yerine Android Almanız İçin Nedenler

Arayüz Daha Hızlı

iPhone’da ister Facebook kaynağında dolaşmak olsun, ister e-postalarınız arasında gezinmek, ne yaparsanız yapın, tepki süresi son derece iyi olan bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu söylediklerimiz, iPhone 3GS için bile geçerli.

Ancak Android için aynısını söylemek malesef mümkün değil. Android’in son sürümü Android 4.0 da bu duruma bir çözüm getirmiyor ve ceplerin hala gerektiği kadar “kaygan” olmadığı, söyleniyor. Android 4.0’lı Galaxy Nexus da bu konuda eleştirilen cepler arasında. Bu elbette büyük bir sorun değil ve önemli bir gecikmeden bahsetmiyoruz. Ancak iki cebi de denediğinizde farkı görebilirsiniz.

Kafa Karıştıran Seçenek Çok

Android’de çok fazla telefon olması, tüketicinin kafasını karıştırabiliyor. 2011’de HTC 3 telefon, Motorola ve Sony Ericsson 6, Samsung ise tam 12 Android’li cep piyasaya sürdü.

Sürekli Güncelleme Desteği 

iOS 5’in 2009’un ortalarında piyasaya sürülen iPhone 3GS için de yayınlanmış olması, çoğumuzu şaşırtmıştı. Çok daha az sayıda cihaza sahip olan Apple’ın güncelleme ve destek sağlaması, Android’e göre çok daha hızlı ve kolay gerçekleşiyor.

Bir yıl içerisinde 12 telefonunun yayınlanması ise (Samsung örneğinde olduğu gibi), bu telefonlardan bazılarının güncelleme yüzü görmeyeceği anlamına geliyor.

Ön Yüklü Uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

HTC Sense, Motorola MotoBlur, Samsung TouchWiz gibi üreticiler tarafından geliştirlen arayüzler, her ne kadar cep deneyiminizi iyileştirebilse de, güncelleştirme sürecini yavaşlatıyor ve geliştiricilerin işlerini çoğaltıyor.

Bir başka sorun ise bu arayüzlerin cihazları yavaşlatabilmesi ve bunları kolaylıkla kapatmanın bir yolunun olmaması.

Tecrübeli Android kullanıcıları Custom ROM‘la bu sorunların üstesinden gelecektir, ancak ortalama bir tüketici, sorunsuz bir cep telefonuna sahip olmak isteyecektir.

Apple, iPhone’u tanıttığından bu yana üreticilerin telefona bir yazılım yüklemesine izin vermiyor. Bu sayede cihazınız hep aynı hızda çalışıyor.

Android Zararlıları

McAfee, Android Market’teki zararlıların 2011’de yüzde 76 arttığını açıkladı. Masum görünen bu uygulamalar, cebinizdeki verileri çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir