Android’in iPhone’da Olmayan Üstünlükleri

Sponsorlu Bağlantılar

Android’in iPhone’a Üstünlükleri

Mobil piyasasındaki rekabet ve büyüme her geçen gün büyümeye devam ediyor.Özellikle akıllı telefon piyasası ile birlikte bambaşka bir rekabete girişen firmalar birbirinden güzel hizmetleri de beraberinde sunuyor.

Akıllı telefon piyasasında iPhone ile tek başına iktidar olan Apple, Google’un Android işletim sistemi ile birlikte tahtından oldu.Mobil işletim sistemleri arasında iPhone’un iOS işletim sistemi ve akıllı telefonların çoğunda kullanılan Android işletim sistemi kıyasıya rekabet içine girmiş durumda.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’de Olmayan iPhone Özellikleri

Android işletim sistemi kısa süre iOS işletim sistemini tahtından etti ve iPhone ile yapamayacağınız birbirinden güzel özellikleri kullanıcılara sundu. Dolayısıyla eğer Android almaya karar verdiyseniz, bu işlevlerden mutlaka faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. İşte Android’le yapabildiğimiz ancak kırılmış da olsa iPhone’la yapamadığımız 10 şey:

Android İle Yapılan iPhone İle Yapılamayan 10 Şey

10. Alternatif klavyeler: Kelime tahmin edicisi Swiftkey‘den Swypeve 8pen‘e, Android’de birçok farklı klavye seçeneğine sahipsiniz ve bu uygulamaları yüklemek oldukça kolay.

9. Otomatikleştirme: En güçlü Android uygulamalarından biri olan Tasker ile belirli sürelerde ve yere bağlı olarak çeşitli ayarları açıp kapamanız mümkün.

8. Launcher’lar:
Kırık iPhone kullanıcıları giriş ekranını bir miktar özelleştirebilse de bunu Android’deki kadar yapabilmeleri mümkün değil. Üçüncü parti launcher’lar ile cebinize yeni tür hareketler, kısayollar vb. eklemeniz mümkün.

7. Widget’lar: Biraz yer kaplasalar da giriş ekranınızda bir hava durumu veya müzik çalar gibi bir aracı kullanabilmenin kolaylığınıhiçbir şeye değişemezsiniz. Kırık iPhone’larda ise sadece kilit ekranına widget eklemek mümkün.

6. Taşınabilir depolama ve pil:
Android yazımının bir parçası olmasa da Android’in açık yapısı, pilinizi ve SD kartınızı yükseltmenize izin veriyor.

5. Kablosuz uygulama yükleme:Android Market veya AppBraingibi üçüncü parti siteler sayesinde web siteleri üzerinden telefonunuza uygulama yüklemeniz oldukça kolay.

4. Özel ROM’lar: Android’de gelişmiş özellikler sunan birçok araç bir yana, işletim sisteminin en iyi yönlerinden biri de açık kaynak kodlu işletim sisteminin kullanıcılar tarafından gözden geçirilip vekişiselleştirilip yayınlanması. Bu sayede cebinizi baştan aşağı özelleştirebiliyorsunuz.

3. Telefonunuzu PC’nizden kontrol edin: Chrome içerisindenmesaj gönderip, Webtarayıcınızdan cep telefonunuzundiğer işlevlerine erişmeniz mümkün.

2. Flash desteği: İster tamamen Flash’tan oluşan siteler olsun, ister Flash videolar ve diğerleri, Flash desteğine sahip olmak,iPhone‘da yapamayacağınız birçok şeyi size sunuyor.

1. Gerçek uygulama entegrasyonu: Android’deGoogle Voice gibi uygulamalar, işletim sistemiyle direkt olarak entegre oluyorlar. Bu sayede örneğin Google Maps‘de veya tarayıcıda bir telefon numarasına dokunduğunuzda yanlış çeviriciyegitmek yerine Google Voice’e yönlendiriliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir