Apple Mac OSX Lion Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Apple Mac OSX Lion Satışa Sunuluyor

Apple şirketi kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen OSX sürümlü cihazını piyasaya çıkarıyor.Uzun süre satışa sunulmasından hiç şikayetçi olmayacaksınız.Çünkü cihaz 2 özellikle beraber sizleri şaşırtacak.Ürünü teknoloji mağazalarından değil sadece internet üzerinden zatın alabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz Haziran ayında WWDC’de resmi olarak tanıtılan yeni Mac OS X sürümü Lion, bugün itibarı ile Mac App Store’da boy göstermeye başladı. Sadece internet üzerinden satılan ve CD / DVD üzerinde bulunmayacak olan Lion’un upgrade sürümü 3.5 GB boyutunda ve 30 dolarlık fiyat etiketiyle indirilebiliyor. Lion Server sürümü ise yarın, yine internet üzerinden satışa sunulacak ve fiyatı 50 dolar olacak.

Mac OSX Lion Gelişmiş Özellikleri

Ama Apple’ın bugünkü tek bombası Lion olmadı. Yeni MacBook Air serisi de Apple Store’lardaki yerini aldı. Arka aydınlatmalı klavye, Sandy Bridge işlemciler ve Thunderbolt girişleriyle güçlendirilen yeniMacBook Air’ler 2 farklı model olarak satışa sunuluyor. 11.6 inç’lik model 1.6 GHz Intel işlemci, 2 GB RAM, 64 GB dahili flash depolama alanı sunuyor. 13.3 inçlik modelse ise 1.7 GHz’lik Intel işlemci, 4 GB RAM ve 128 MB depolama alanı sunuyor. Her iki model de 1.8 GHz’lik işlemci ve 256 GB SSD’ye yükseltilebiliyor.

Son bomba ise yeni Mac Mini modelleri oldu. Yeni Mac Mini’lerde DVD sürücüyü emekliye ayıran Apple, baz modelinde 2.3 GHz’lik Sandy Bridge işlemciye, 2 GB RAM’e ve 500 GB’lık sabit diske yer vermiş. Tabi bu donanım, istenirse daha da geliştirilebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir