Asus Padfone İle Tablet ve Akıllı Telefon Bir Arada

Sponsorlu Bağlantılar

Asus’da Tablet ve Akıllı Telefon İşbirliği

Mobil piyasasındadaki kıyasıya rekabet en çok kullanıcıların işine geliyor ve zengin ürün yelpazesi ve çeşitlilik ile karşılaşıyor.Bu bağlamda firmalar kullanıcılara çok farklı tasarımlar sunuyor.Bu farklı tasarımlara bir yenisi de Asus’dan geldi.Asus hem akıllı telefon hemde tablet olabilen bir ürününü tanıttı.Daha doğrusu akıllı telefon ile çalışan bir tablet ortaya çıkardı.

Sponsorlu Bağlantılar

Hatırlanacağı gibi Asus daha önce netbook olabilen bir tablet bilgisayar duyurmuştu. Şimdi işi biraz daha farklı bir kalıba sokan Asus, bir adım öteye geçerek tabletler ile cep telefonlarını bir araya getirmiş.

Padfone

Cihazın çalışabilmesi için gerekli tüm donanım akıllı telefonun üzerine konumlandırılmış. Yani tabletin üzerinde dokunmatik paneller ve 10.1 inçlik bir ekran dışında herhangi bir donanım bulunmuyor. İhtiyaç duyulan tüm güç, akıllı telefon tarafından sağlanıyor. Tabletin arkasında yer alan yuvaya telefonu oturttuğunuzda HDMI ve USB üzerinden bağlantı sağlanıyor. Böylece 10.1 inçlik bir tablet elde etmiş oluyorsunuz.

Tabletin Özelikleri

Ekranı:Bu yenilikçi cihazın ya da mobil cihazlar bütününün tüm özellikleri henüz resmi olarak açıklanmadı. Şimdilik ortaya çıkan verilere göre tabletinekranı 10.1 inç büyüklüğünde, çözünürlük bilgisi ise henüz mevcut değil.İnce yapısı ile dikkat çeken tablet, içersinde ek bir donanım bulunmadığından da son derece hafif.

Tabletten Şarj: Kapasitif dokunmatik ekran teknolojisine sahip olan tablet, telefonun 3G bağlantısı üzerinden internete erişebiliyor. Bunun yanı sıra telefonu yuvaya yerleştirdiğinizde de cihaz, tabletin yüksek kapasiteli bataryası üzerinden şarj edilebiliyor.

İşletim Sistemi: Gücünü Android’den alan bu başarılı mobil cihaz ikilisi Android 2.4 Ice Cream işletim sistemine sahip olacakmış. Asus bu yenilikçi ürününde kullandığı donanımı açıklamış değil ancak tahminler telefon üzerindeki donanımın NVIDIA Tegra 2 olmadığı yönünde.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir