Bataryayı Bitiren Android Uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Pil Canavarı Uygulamalar

Android telefon kullanıcılarının en büyük derdi kesinlikle pil sorunudur.Daha doğrusu uygulama kullanan ve oyunlar oynayan kullanıcıların en büyük sıkıntısı batarayanın erken bitmesidir.Android uygulamaların en çok şikayet edilen yönü telefonun bataryasını sünger gibi emmesidir.Aynı zamanda bu uygulamalar çok sayıda gizli verilerinize erişiyorlar.

Özellikle ücretsiz uygulamalar reklam gösterimleri nedeniyle de pilinizi adeta emerek tüketiyor.Aşağıdaki uygulamalar hem gösterdikleri reklamlarla en çok sinir bozan ve pilinizin ömrünü tüketen uygulamalardır.

Sponsorlu Bağlantılar

pil, batarya, uygulama, telefon

1.Instagram

Instagram’daki en önemli sorun, varsayılan uyarı ayarının Instagram’daki kişilerinizin güncellemeleriyle sizi rahatsız edecek biçimde ayarlanmış olması (arkadaşlarınız Instagram’a katıldığında). Bu uyarıyı kapatmak için ayarlarınızı değiştirmelisiniz.

fotoğraf, sosyal ağlar, android, uygulama

2.Gun Bros

Hızlı aksiyon oyunu Gun Bros, uyarı alanınızda reklamlar göstermekten kendisini alıkoyamıyor. Bu reklamları kapatmak için Gun Bros’un ayarlar menüsüne göz atmalısınız.

3.Angry Birds

Angry Birds, Android’de ücretsiz, reklam destekli olarak sunuluyor. Ancak bu reklamlar, Purdue University‘nin bir araştırmasına göre pilinizin daha hızlı tükenmesine yol açıyor. Microsoft ile beraber gerçekleştirilen teste göre reklamlar, uygulamanın pil tüketiminin yüzde 75’ini ele geçirebiliyor. Araştırmalara göre Angry Birds’ün harcadığı enerjinin yüzde 18’i oyun bileşenlerine, yüzde 45’i ise üçüncü parti reklamlara gidiyor.

Angry Birds, android, oyun, cep telefonu

4.Triple Town

Freemium” olarak adlandırılan uygulamalar, ücretsiz olarak sunuluyorlar ancak uygulama içerisinden size bir şeyler satarak gelir elde etmeye çalışıyorlar. Bunlardan bir tanesi de TripleTown. Oyun oldukça eğlenceli ve bağımlılık yapıcı; ancak “sınırsız sıra” satın almadan oyunu “ücretsiz” olarak oynamanız ve keyif almanız pek mümkün olmuyor.

5.Facebook for Android

Sosyal ağlar, arkadaşlarınızda sürekli olarak bağlanmak anlamına geliyor. Ancak dünyanın en büyük sosyal ağının mobil uygulaması sıkça kilitlendiğinde bu, pek mümkün olmuyor.

6.MySettings

Sponsorlu Bağlantılar

JQ Soft tarafından geliştirilen MySettings, giriş ekranlarınıza otomatik döndürme, uçak modu, ağ modu, fener, Bluetooth gibi özellikler için açma kapama widget’ları yerleştirmenize izin veriyor. Ancak uygulama reklam destekli olarak çalışıyor ve reklamlar, uyarı alanınızda gösteriliyor. Gösterilen reklamlar ise çoğunlukla spam niteliğinde: “iPad 2 kazandınız!” gibi.

7.Google+ Hangouts

Birden fazla kişiyle sohbet etmek çok iyi bir fikir, ancak Google+ Hangouts’un veri tüketimi kotanızı yiyip bitirebilir. Hangouts, sadece iki dakikalık videolu sohbette 30MB tüketebiliyor ve bu, Skype’ın yaklaşık 6 katına denk geliyor.

8.Google Maps

Google Maps’i arada sırada kullanıyorsanız, pilinizi tüketmeyebilir. Ancak sıkça kullanıyorsanız, yedekleme, konum hizmetleri, GPS gibi özellikleri kullanması nedeniyle pilinizi hızla tüketecektir.

9.Advanced Task Killer

Yeni bir Android’li cep aldığınızda, arkadaşlarınızın size Advanced Task Killer’ı yükleyerek pil ömrünüzü artırmanızı önermesimuhtemel. Ancak Advanced Task Killer’ın pil ömrünü en fazla yüzde 4 artırdığı ve hatta bir miktar da pil ömrünüzü azalttığı ortaya çıktı. Uygulamanın ne işe yaradığını soruyorsanız, size giriş ekranınızda durarak sahibine para kazandırdığını söyleyebiliriz.

10.Gizlilik Düşmanı Uygulamalar

Google’ın gevşek prosedürleri nedeniyle Android platformunda verilerinize erişen çok sayıda uygulama var. Örneğin Instagram, Path, Foospotting durmaksızın kişi listenize erişiyor. Buna gerçekten ihtiyaçlarının olup olmadığı ise tartışılır. Angry Birds, telefonunuzun özelliklerine erişmeye neden ihtiyaç duyuyor? Ancak tabi ki, bu izinleri uygulamayı yüklerken kendimiz veriyoruz. Permission Dog gibi bir uygulama kullanarak telefonunuzda hangi uygulamanın hangi izinlere sahip olduğunu liste halinde görebilir, inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir