Candy Crush Saga Nasıl Oynanır? İşte İpuçları (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Candy Crush Saga bağımlılığı

Akıllı telefonlar için geliştirilen ve en çok oynana oyunların başında gelen Candy Crush Saga isimli oyun bağımlılık yaratıyor. Bütün boş vakitlerini Candy Crush Saga oynayarak geçiren kişi sayısı oldukça fazla. Öyleki oyunun bağımlıları tarafından oyunun püf noktaları ve incelikleri keşfedildi.

Ayrı renkli şekerleri bir araya getirerek patlattığınız Candy Crush Saga için keşfedilen taktikleri ve oynanış ipuçlarını sizler için aşağıda sıralıyoruz.

Şekilleri eşleştirme

Özel şekerler oluşturmak için 4 veya 5 farklı şekeri farklı şekillerde eşleştirmeniz gerekiyor. Böylece patlattığınız şekerlerden daha yüksek puan alacaksınız. Bu şekilleri bir araya getirmeye alıştığınızda bir sonraki seviye için daha hızlı adımlar atmış olacaksınız. Hangi şeklin hangi özel şekerleri oluşturduğunu ezberlerseniz oyun sizler için daha eğlenceli bir hal alacak.

Candy Crush Saga oynama 1

Oyuna en alttan başlayın

En alt sıradaki şekerleri yok etmek, en üstteki şekerleri yok etmekten daha avantajlı. Çünkü siz en alt sıradaki şekerleri yok ettikçe üstten gelen yeni şekerler art arda yok olacak ve bu da size ekstra hareket imkânı sağlayacak.

Kombinasyonlar oluşturun

Paketlenmiş şeker ve çizgili şeker kombinasyonu ile donut ve çizgili şekerkombinasyonu oyunda daha fazla şeker yok etmeniz için en iyi hamledir. Bu kombinasyonlardan herhangi birini kullandığınızda bölümdeki şekerlerin neredeyse yarısını yok edebilirsiniz.

Bu sayede jöleleri temizlemeye yetişemediğiniz yerlerde boşluklar oluşacak ve bütün jöleleri temizleme imkânına sahip olacaksınız. 181. Seviyede bulunan ve ulaşılması imkansız karelere bu kombinasyonlaryardımı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iki adet paketlenmiş şekeri yan yana denk getirirseniz ve ikisinin yerini değiştirirseniz 6×4 alan gibi büyük bir alanı temizlemiş olursunuz.

Candy Crush Saga oynama 2

Şeritlere dikkat

Şekerler, son şeker hareket ettikçe bir önceki formatı tamamlamak için aynı yönde sıralanmıştır. Eğer bir şekeri yatay olarak taşırsanız, o şekeryatak bir şerit yaratacaktır. Bu da şekerlerin yatay olarak yok olmasını sağlayacaktır.

Jölelerden kurtulun

Jölelerden kurtulmaya başladığınızda özellikle köşelerde ve en altta kalan jölelerden korkuyorsunuz. Bu jölelerden kurtulmak çok zor. Çünkü bu jöleler en az kombinasyon olan yerlerde bulunuyor. Bu yüzden oyuna başladığınızda ilk önce köşelerdeki ve en alttaki jöleleri temizleyin.

Candy Crush Saga oynama 3

Kötü şekerlerden kurtulun

Tehlikelerin seviyesine göre kötü şekerden kurtulmaya öncelik verin. Örneğin, öncelikle az sayıdaki şekerleri yok etmeyi bir kural haline getirin.

Çikolatayı kaçırmayın

Eğer bir turda bir parça çikolata yediyseniz, çikolata bir sonraki turda yenilenmeyecek. Bu sayede çikolatanın size yakınlaşmasının önüne geçebilirsiniz. Her turda bir çikolata yok etmeyi deneyin böylece bir sonraki turda kafanız rahat olacak. Bu metodu kullanarak bütün çikolataları yok edebilirsiniz. Ancak sonraki seviyelerde karşınıza bir çikolata yapma makinesi çıkacak ve bütün çikolataları size geri getirecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Candy Crush Saga oynama 4

Plan yapın

Her yeni seviyeye başladığınızda, o seviyedeki en zor parçaya odaklanın ve canınızı boşa kullanmadan önce o zor parçaları nasıl yok edebileceğinizi düşünün. Ayrıca hareketler arasında biraz durun. Oyunu çok hızlı oynamayın. Şekerler arasında belki de özel bir şeker vardır.

+5 Şeker 

Hangi seviyede olursanız olun +5 şeker ile şekerleri yok etme zinciri yaratabilirsiniz. Bu şeker zaman kısıtlaması olan seviyelerde sizlere fazladan 5 saniye kazandıracak. Zaman kısıtlamalı mı yoksa jöle temizlemeli bir seviye olup olmadığını her seviyenin başlangıcında karşınıza çıkan ekranın sağ alt köşesinde görebilirsiniz.

Candy Crush Saga oynama 5

Ekstra can alın

Facebook kullanmıyorsanız, sizler için ekstra can taktiğimiz var. iOS cihazlar için; Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Otomatik Ayarla “kapat” > Tarih ve Saat Ayarla > Saatinizi 2 saat ileri alın ve oyunda otomatik olarak ekstra 4 can hakkına sahip olun. Saatinizi PM yada AM olarak kullanıyorsanız ayarlamanızı buna göre yapmaya dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  Adem kara
  28 Şubat 2016 - 22:25

  1535 oyunda hata var dizeltirmisiniz

  aslı
  27 Kasım 2015 - 18:06

  facebook taki crminal case oyunu dahA GÜZEL BENCE

  sezin
  21 Temmuz 2014 - 14:26

  Bu oyun gerçekten bağımlılık yaratıyor. Bütün boş zamanlarımda candy crush oynamak istiyorum. Ama haklarım bitincede sinir oluyorum.

  sefa
  09 Şubat 2014 - 15:18

  güzel anlatmışsınız saolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir