Dünyanın En Güvenli ve Dinlenemeyen Cep Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Tripleton Enigma E2

Son yıllarda özellikle Türkiye’de cep dinleme vakaları haddinden fazla oldu ve herkes bu konuda büyük endişeler taşıyor.Hiç kimse telefonunun dinlenmediğinden emin değil.Bu sorunu Tripleton isimli üretici firma dikkate almış ve dünyanın en güvenli cep telefonunu üretmiş.Dünyanın en güvenli cep telefonu diyoruz çünkü bu telefonu dinlemek imkansız.

Telefon güvenliği ve dinlenmesi imkansız olmasının yanı sıra fiyat bakımından da oldukça yüksek.Tripleton Enigma E2 isimli telefona sahip olmak için  1.320 sterlin ödemeniz gerekiyor.Tripleton Enigma E2’de özel bir şifreleme sistemi kullanılıyor ve bu şifrenin “sanal ortamda kırılmasının imkansız olduğunu” söyleniyor.Hatta üretici firmadan yapılan açıklamada : “Pek çok güvenlik uzmanı denedi fakat hiçbiri başaramadı.” deniliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir başka Enigma E2 ya da Enigma (ilk model) “kripto” tuşuna basarak arandığı zaman, arama “yüksek güvenlikli şifreler” içeren ikinci bir SIM kart kullanılarak meraklı kulaklardan uzakta tutuluyor.

Peki ya Enigma telefonu olmayan birini arayacak olursanız? İşte o zaman karşıdaki telefon şifreleri çözemeyeceği için, görüşmelerşifresiz olarak yapılıyor. Yani güvenli konuşmak için, iki tarafın da Enigma telefon kullanıyor olması şart. Tripleton, şu an için sadece görüşmelerin şifrelenebildiğini fakat yakın zamanda kısa mesajların ve resimli mesajların da şifrelenebileceği yazılım güncellemesini yayınlayacağını söylüyor.

Telefonun Özellikleri

  •  240 x 320 çözünürlük
  • 3 megapiksel kamera
  • Dahili 2GB depolama alanı
  • 8GB’a kadar MicroSD desteği
  • MP3 çalar
  • 5 saat konuşma ve 250 saat bekleme süresi
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir