En Çok Kullanılan Instagram Filtresi Belli Oldu!

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’da Filtre Kullanım Oranları Ortaya Çıktı!

Fotoğraf paylaşma konusunda en popüler sosyal ağ olan Instagram, özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha fazla popüler bir hale geldi. Artık her internet kullanıcısının Facebook ve Twitter’ın yanı sıra Instagram kimlikleri de mevcut.

Fotoğraflara filtreler uygulayarak paylaşımlar yapılan Instagram’da, kullanılabilir bir çok filtre bulunuyor. Yeni filtrelerinde zamanla eklendiği Instagram’da hangi filtrenin daha çok kullanıldığı merak konusuydu. Ancak bu merak Instagram istatistiklerinin açıklanması ile birlikte son buldu.

Instagram

Sponsorlu Bağlantılar

20’den fazla filtresi bulunan Instagram’ın en çok kullanılan filtresi ise %81.5 ile “Normal” oldu. Yani filtresiz seçenek en çok kullanılan filtre oldu. Bu da şu anlama geliyor; Instagram kullanıcıları fotoğraflarını uygulama üzerinden hiçbir efekt uygulamadan paylaşıyor demek. Diğer bir deyişle başka fotoğraf düzenleme uygulamaları ile fotoğraflarına filtreler uygulayarak Instagram uygulaması üzerinden paylaşıyor.

Instagram filtreleri kullanım oranları

Normal seçeneğini saymazsak en çok kullanılan filtrenin %3.1 ile Valencia filtresi olduğunu görüyoruz. Yine en çok kullanılan filtrelerden birisi de %2.9 ile Amaro filtresi oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir