Akıllı Telefonların Kralı Samsung

En çok satan akıllı telefon markaları bu sene 30 bin gönüllü akıllı cep telefonu kullanıcısının katılımı ile Amerika belirlendi.Bu araştırmanın sonuçları beklendiği gibi çıktı ve en çok satan akıllı telefon markası olarak Samsung belirlendi.

En çok ilgi gören akıllı telefon modelinin Samsung olduğunu ortaya koyan ComScore, bu araştırmayı geçtiğimiz yılın Ekim ayı sonu verileriyle Ocak 2012 sonu ABD verilerine göre ortaya koydu.Bilindiği üzere 2011 yılında da Samsung birincilik koltuğunda yer almıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

2011 yılında ulaştığı yüzde 25.4’lük pazar payı, geçen bir yıl içerisinde sadece 0.1 oranında düşmüş. Samsung’u sırasıyla LG ve Motorola takip ediyor. Burada LG’nin Motorola’nın da önünde yer alması gerçekten kendisi için büyük başarı. Apple ve RIM ise, Motorola’dan sonra gelen diğer iki marka olarak dikkat çekiyor.

Konuya işletim sistemi tarafından baktığımızdaysa, Andoid ve iOS işletim sistemlerinin halen cep telefonu pazarındaki ilk iki sırayı paylaştığını görüyoruz. Android geçen bir içerisinde yüzde 2.3’lük bir sıçrama yaparak, toplamda yüzde 48,6’lık pazar payına ulaştı ve yine adını birinciliğe yazdırmayı başardı. Diğer taraftan iOS işletim sistemiyse artık pazar payını yüzde 29.5’e çıkarmış durumda.

RIM ve Microsoft ise Android ve iOS’a karşı her gün biraz daha güç kaybediyorlar.