Facebook Messenger’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Mesenger’a görüntülü arama özelliği geldi

Facebook’un mobil mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger uygulamasına son güncelleme ile birlikte görüntülü arama özelliği de geldi. Geçtiğimiz aylarda sesli arama özelliğinin geldiği uygulama bundan böyle görüntülü aramalar da yapabilecek.

Messenger uygulamasını son sürümüne güncelleyen kullanıcılar uygulama üzerinden birbirini görüntülü bir şekilde arayabiliyor. Görüntülü arama yaptığınız kişinin de uygulamayı son sürümüne güncellemesi gerekiyor. Aradığınız kişinin telefonu 3G aramayı desteklemiyorsa görüntülü arayamıyorsunuz.

Hem Android için hemde iOS için güncellenen uygulama sayesinde internet üzerinden sevdiklerinizi görüntülü olarak arayabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

facebook messenger görüntülü arama

Messenger üzerinden görüntülü arama yapabilmek için uygulamaya giriş yapın. Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişiye tıklayın. Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere sohbet penceresinin sağ üst köşesinde kamera simgesi bulunuyor. Bu simgeye tıklayarak görüntülü aramayı başlatıyorsunuz. Kişi çevrimiçi ise kamera ikonu mavi, değilse gri olarak görünüyor.

Görüntülü arama esnasında dilerseniz kendi kameranızı kapatabiliyor yada arka kameraya görüntüyü aktarabiliyorsunuz. Görüntülü arama esnasında ekran üzerindeki  kamera ikonuna tıkladığınzda kendi kameranızı kapatıyorsunuz.

Messenger uygulamasının son sürümünü hemen indirin;

 1. Android için indir: Messenger indir
 2. iOS için indir: Messenger indir
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  Mahir
  21 Ağustos 2015 - 02:25

  Zaten samsungdan başka tel görüntülü aramayı desdeklemiyor. Benim tel skypi vs. Programlarla görüntülü arama yapıyor yani net üzerinden sadece facebook messengerde sorun var anlamadım sorunu

  admin
  13 Temmuz 2015 - 19:43

  Telefonunuz görüntülü aramayı desteklemiyordur.

  Mahir
  13 Temmuz 2015 - 18:17

  Ben en son sürümü yüklediğim halde bende camera simgesi cıkmıyor dolayıso ile görü tülü arama yapamıyprum başkası beni arıyabiliyır amam bende simge yok tel modelim asus zenfone 5 işletim sistemi 5.0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir