Geleceğin Telefonları Nasıl Olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Geleceğin telefonları

Telefonların son 15-20 yıldaki gelişimini göz önüne aldığımızda bundan 15-20 yıl sonraki telefonların nasıl olacağını hayal etmek bile zor oluyor. Çünkü bundan 20 yıl önce telefonların bugünkü hallerini alacağını hayal bile edemezdik. Ancak yine de bizim hayal edebildiğimiz bazı tahminlerimiz var.

Geleceğin telefon teknolojisi

Büyük ihtimalle gelecekte cep telefonları ile üç boyutlu görüntülü görüşmeler yapılacak diye düşünüyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde karşıdaki kişinin üç boyutlu olarak bulunduğumuz ortama aktarmak mümkün olacaktır. Hali hazırda günümüzde özellikle hologramlı akıllı telefonlar üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar yakın gelecekte karşımıza çıkacak diye düşünüyoruz.

Bilim kurgu filmlerinde yer yer bu tür şeyler görüyoruz. Bugün bunu hayal edebiliyorsak gelecekte bunları yapan telefonlarda icat edebileceğiz demektir.

Geleceğin telefon tasarımları

Şekil olarak ise telefonların daha da küçülüp inceleceğini de tahmin edebiliriz. Dilediğimiz gibi katlayıp küçülteceğimiz ve dilediğimiz gibi açıp büyütebileceğimiz cep telefonları da karşımıza çıkacaktır diye düşünüyoruz. Günümüzde Samsun gibi büyük üreticiler katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Bu teknolojiyi de yakın gelecekte göreceğimizi düşünüyoruz.

Bitmeyen pilli telefonlar

Telefonların en büyük sorunu pillerdir. En çok ihtiyacınız olduğu anlarda bataryalarının bitmesi bu teknoloji çağında kabul edilebilecek bir şey değil. Günümüzde bitmeyen piller üzerine büyük gelişme kaydedilmiştir. Testleri ve geliştirmesi devam eden bu piller önümüzdeki yıllarda piyasada yerini alacak ve akıllı telefonların pilleri artık bitmeyecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir