Gmail Hesabına Android Telefon Tanımlama / İlişkilendirme

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hesap ile ilişkilendirilmiş hiçbir Android telefon yok…(Çözüm)

Android telefon kullanıcılarının genellikle ilk başlarda yaşadıkları bir sorundur.Android telefon ile Markete girip uygulama indirmek istediğiniz zaman “Bu hesap ile ilişkilendirilmiş hiçbir Android telefon yok. Lütfen farklı bir hesap ile oturum açın” uyarısı alıyorsunuz.Şimdi bu durumu çözümünü anlatacağım

İlk önce yapmanız gereken aşağıdaki telefonunuzdan yada tarayıcıdan Android Market’e girmek.Market’in sağ üst köşesinde “Oturum Aç” ibaresi göreceksiniz.Buraya tıklayın ve aşağıdaki linkte olan Google oturum açma sayfası gelecektir.

Google Android Market oturum açma sayfası

Sponsorlu Bağlantılar

Açılan sayfa Google hesabınız ile giriş yapmanız istenecektir.Bu sayfada sağ üst köşede “Sign up for a new Google Accoun” yani yeni bir google hesabı ile kaydolun diyor.Bu linke tıklayın.Karşınıza aşağıdaki resimde görülen ekran gelecektir.Bu ekrandan isterseniz var olan Gmail hesabınızı ve şifrenizi girerek devam edebilirsiniz, isterseniz de yeni bir gmail hesabı oluşturarak devam edebilirsiniz.

Bütün bilgileri girdikten ve daha sonra telefon numaranızı girip kaydettikten sonra Gmail hesabınıza aktifleştirme maili gelecektir.Buradan aktifleştirme işlemini de yaptıktan sonra Gmail hesabınız ile telefonunuz ilişkilendirilmiş olacaktır ve artık uygulama indirirken herhangi bir uyarı almayacaksınız.

Son olarak telefonunuza da bu Gmail adresinizi kaydetmeniz gerekiyor.Telefonunuzun bağlı bulunduğu gmail hesabı ile bu hesabınız aynı olmak zorunda.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  admin
  14 Aralık 2012 - 09:18

  telefon ile bağlandığınız aynı hesap ile google android markette de oturum açmanız gerekiyor.markete girdiğiniz de sağ üst köşede “oturum açın” yazar, ona tıklayıp oturum açmalısınız.

  uğurcan
  14 Aralık 2012 - 02:49

  gmail hesabım var fakat Google Android Market oturum açma sayfasında cihaz yok diyor oysaki telefondan aynı hesapla bağlanıp uygulama indirebiliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir