Google Play’den Ücretli Android Uygulama Satın Alma Rehberi

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’den ücretli Android uygulama satın alın

Bilindiği üzere 22 Mart 2012’de Google, Android uygulamarı için Google Play üzerinde uygulama satın almayı aktif etti.Ücretli uygulamaları Türkiye‘den artık satın almak mümkün oldu.Bu haberi alanlar Google Play’e giriş yaparak uygulama satın almak isteyeceklerdir(Tıpkı benim gibi).Ama ücretli uygulamayı satın almaya kalktığında Google Play hata vererek kapanacaktır yada kredi kartınız ile ilgili uyarı verecektir.Peki ne yapacaksınız?

İşte Google Play’den nasıl uygulama satın alacağınız konusunda sizlere hazırladığımız rehber.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Google Wallet (Google Cüzdan) hesabı ile oturum açın

İlk yapmanız gereken bir adet Google Wallet (Google Cüzdan) hesabı oluşturmaktır.Daha doğrusu Google Play’e kayıt olduğunuz Gmail hesabınız ile Google Wallet’e giriş yapmanız gerekiyor.(Google Wallet giriş).

Hesabınız ile oturum açtığınız vakit, eğer daha önce kredi kartı eklememiş iseniz size kredi kartı ekleme bilgilerinin bulunduğu bir sayfa görülecektir.Buradan Kredi kartı bilgilerinizi girerek hesabınız için kredi kartı tanımlamış olacaksınız.Eğer daha önce kredi kartı hesabı eklemişseniz aşağıdaki sayfa ile karşılaşacaksınız.

Eğer isterseniz “Ödeme Yöntemleri” sekmesinden yeni bir kredi kartı daha ekleyebilirsiniz.Aşağıdaki resimde ödeme yöntemleri sekmesini göreceksiniz…

Adres defteri kısmında kredi kartı eklerken girmiş olduğunuz adres bilgileri yer alır.

2.Telefonunuzdan Google Play’e giriş yapın

Telefonunuzdan Google Play‘e giriş yapın ve herhangi bir ücretli uygulamayı satın almak için açın.Biz Angry Birds Space Premium uygulaması üzerinden anlatacağız.Uygulamayı açınca aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere 0,99 dolar ücretine tıklayacaksınız.Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi.

3.Kredi kartı seçme ekranı

Daha sonra aşağıdki resimde gördüğünüz ekran karşınıza gelecektir.Burada Google Wallet hesabınıza eklediğiniz kredi kartı seçili olarak görülecektir.Eğer Wallet hesabınıza birden fazla kredi kartı eklediyseniz kredi kartınızın üzerine tıklayarak başka kredi kartını seçebiliyorsunuz.

4.Yeni kredi kartı ekleme

Ayrıca Kredi kartınızın üzerine tıkladıktan sonra açılan pencerede eklemiş olduğunuz kredi kartınızı ve “Kart Ekle” seçeneğini göreceksiniz.Aşağıdaki resimdeki gibi.İsterseniz buradan yeni kart da ekleyebilirsiniz.

5.Uygulamayı satın alma

Kredi kartınızı seçtikten sonra “Kabul et ve satın al” butonuna tıklayın.Kısa bir süre ödeme yapılıyor uyarısını göreceksiniz ve ödeme yapıldıktan sonra uygulamanız indirilmeye başlayacaktır.İndirme işlemi bittikten sonra uygulama telefonunuza yüklenecektir.

6.Google Play Sipariş Makbuzunuz

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca uygulamayı satın aldığınız vakit gmail hesabınıza “Google Play Sipariş Makbuzunuz” da gelecektir.Bu makbuzda satın aldığınız uygulamaya ait ödeme bilgileri yer alacaktır.Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi.

7.Satın almayı iptal etme

Son olarak indirdiğiniz uygulamayı beğenmediyseniz yada yanlışlıkla satın aldıysanız kısa bir süreliğine tekrar uygulama sayfasına giderek “geri ödeme” seçeneği ile satın alma işlemini iptal edebiliyorsunuz.İşlemi iptal ettiğiniz vakit yine gmail hesabınıza siparişinizin iptal edildiğini gösteren bir mail geliyor.

Ayrıca Google Wallet hesabınıza giderek satın aldığınız uygulama ile ilgili detayları da görüntüleyebilirsiniz.

“Bu yazının izin alınmadan kısmen de olsa kopyalanıp başka sitelerde yayınlanması yasaktır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir