Güvenli Mobil İnternet Nasıl Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Cepten Güvenli İnternet İçin İpuçları

Bütün kişisel bilgilerin ve özel bilgilerin cep telefonlarında kullanılmaya başlaması ile birlikte mobil güvenlik çok önemli olmaya başladı.Çünkü bunun farkında olan hackerlar bütün bilgilerinizi çalmak için uğraşabiliyor.Mobil internet de bu anlamda çok önemli bir yere sahip.Çünkü mobil internet üzerinden bütün bilgileriniz çalınabilir.

Mobil internet güvenliği konusunda önemli bilgiler veren Kaspersky Lab, mobil internet kullanımının güvenliğine önem vermenizi tavsiye ediyor.Mobil internet kullanımın artığı şu günlerde Kaspersky Lab uzmanları güvenli mobil internet erişimi için 5 ipucunu vererek mobil internet güvenliğinizi sağlamanızı söylüyor…

Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Uygulamaları

Antivirüs Uygulaması Kullanın

Mobil kötü amaçlı yazılımlar gün geçtikçe gelişiyor. Daha da fazlası, web sitelerinde bulunan kötü amaçlı yazılımlar internete evden girenler ve mobil cihazdan girenler arasında bir farklılık göstermiyor. Kaspersky Mobile Security gibi temel koruma yazılımları bu nedenle mobil cihazlar için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Şifre Koruması Kullanın

Şifre koruma özelliğinin akıllı cihazlarda bulunması evdeki bilgisayarlarda bulunmasından daha önemli. Bunun sebebi ise kompakt mobil cihazların kaybolmaya daha yatkın olması ve yanlış kişilerin eline geçme ihtimalinin daha yüksek olması. Bu nedenle Kaspersky Lab uzmanları telefonlarda her zaman şifre kullanılmasını tavsiye ediyor çünkü bu özellik, telefonun istenmeyen kişilerin eline geçtiğinde ve üst üste yaptıkları yanlış şifre girme denemeleri sonucu cihazın bloke olmasını sağlıyor. Akıllı cihazlarda özel bilgiler içinşifreleme kullanılması da önemli noktalar arasında yer alıyor.

Güvenilir Uygulamalar Yükleyin

Uygulamalar, akıllı telefonlara yeni fonksiyonlar ekleyerek fazladan yük getiriyor. Ancak uygulamaların kötü amaçlı yazılımlar içerebileceğini de unutmamak gerekiyor. Antivirüs yazılımlar dışında, kullanıcıların yükledikleri uygulamaların güvenilir kaynaklardan elde edildiğine dikkat edilmesi gerekiyor.

Verileriniz Yedeklerken Dikkat!

Birçok mobil cihaz bir PC’ye bağlı olmadan da çalışabiliyor. Bu oldukça pratik bir yöntem ancak risk de içeriyor. Kusurlu bir mobil cihaz bütün verilerinizin kaybolmasına sebep olabilir. Bu sebepten ötürü, akıllı telefonda bulunan bilgilerin şifrelenmesi gerekiyor.

WLAN Bağlantılarına Dikkat

Güvenlik söz konusu olduğunda,UMTS bağlantıları WLAN bağlantılarına göre daha çok tercih ediliyor. Web’e bağlanmak için halen WLAN’ı kullanan kullanıcılar veri şifreleme yaptıklarından emin olmalılar ve online bankacılık gibi hassas konular söz konusu olduğunda WLAN’ı kullanmaktan kaçınmalılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir