Hangi Telefonlara Android 4.0 Güncellemesi Gelecek?

Sponsorlu Bağlantılar

Ice Cream Sandwich’i Hangi Cihazlar Destekleyecek?

Dünyanın en büyük mobil işletim sistemi olan Google’un işletim sistemi Android, son versiyonu olan Ice Cream Sandwich sürümüne geçtiğimiz günlerde yükseltilmiştir ve uygulama geliştiricilerinin hizmetine sunulmuştu.Akıllı telefon kullanıcılarının hizmetine sunulmasında kısa bir süre kala akla gelen en büyük soru “acaba benim telefonum bu güncellemeyi destekleyecek mi” sorusu oluyor?

Konu hakkında ipuçları veren Google’ın mobil bölümünün başındaki Hugo Barra,  Nexus One kullanıcılarını oldukça üzmüş görünüyor.Barra, Android’in en son ve enmükemmel sürümü Ice Cream Sandwich’in Nexus One için çıkmayacağının sinyalini verdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Nexus S ve Nexus Prime isimlerinin Nexus ailesini devam ettireceğini belirtirken, Ice Cream Sandwich’i alacak telefonların da sınırlı sayıda olduğunu söyledi. Zira ICS’nin daha sağlam bir konfigürasyon gerektirmesi ve genişleyen Android ailesinde farklılık yaratmaya çalışması, her isteyen cihazın bu güncellemeyi almasını engelliyor.

Eğer elinizde 2010’un başlarından ya da öncesinden bir Android cihaz varsa, büyük ihtimalle siz Ice Cream Sandwich’i alacaklar listesinde değilsiniz. Hatta bazı yeni cihazlar da bu liste dışında. Zaten güncellenecek cihazlar da halihazırda kesinleşmiş değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir