Internet Explorer 10 Flash Player’i Desteklemiyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8’de Flash Olmayacak!

Flash Player‘a dev gibi bir darbe daha geldi.Bilindiği üzer Apple şimdiye kadar çıkardığı hiçbir ürün için Flash Player desteği sunmuyordu.Flash Player ile şimdiye kadar tek başına ayrı safta duran Apple kendisine bir ortak buldu.Microsoft’ta W’indows 8 ile birlikte Flash Player’a destek vermeyeceğini resmen açıkladı.

İnternette yeni bir çığır açabilecek bu karar Adobe’un canını fena halde sıkacak.Microsoft, Flash Player desteğinin yerine HTML 5 teknolojisini kullanacak.Tıpkı Apple gibi.

Internet Explorer 10

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada Internet Explorer 10’un flash dosyalarını oynatmayacağı açıklandı.Daha önceki yazılarımızda da söylediğimiz gibi Internet Explorer 10, Windows 8 ile birlikte gelecek.

Şimdi Flash Player desteğinin olmaması ne gibi sonuçlar doğuracak onlara bakalım.

Windows 8 yüklü mobil cihazlarda flash videolar ve oyunlar oynanmayacak.Ayrıca Windows 8 tabletler de flash dosyalarını oynatamayacak.

Bir şeyi daha hatırlatmakta fayda var.Windows 8 masaüstü bilgisayarların kullanacağı Internet Explorer 10, Flash Player desteği verecek.Yani Masaüstü bilgisayar kullanıcıları için herhangi bir tehlike söz konusu değil.Ayrıca bakınız…(Internet Explorer 10 Nasıl Olacak?)

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir