iPad’i Telefon Gibi Kullanan

Ürettiği cihazlarındaki kısıtlamaları ile meşhur olan Apple bilindiği üzere iPad cihazlarını telefon olarak kullanamanın da önünü kesmiş.iPad 3G cihazlarında bile telefon görüşmelerini yasaklayan Apple büyük tepki çekse de bu kararından geri adım atmayacak.Ancak Android tabletleri telefon olarak kullanabilenler gibi iPad tabletleri de artık telefon olarak kullanmak mümkün olacak.iPhoneIslam isimli bir ekibin özel çalışmasıyla artık iPad’inizi telefon olarak kullanabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple’ın tablet bilgisayarı iPad, kendisinden sonra pazara sürülenAndroid’li rakiplerinin aksine şebeke üzerinden arama yapamıyor ne yazık ki. İnternet erişimi için şebekeleri kullanabilen tabletin, arama yapmasına engel konulmasını saçma bulan bir grup, bu kısıdı aşabilen bir yazılım geliştirmiş.

Daha önce FaceTime uygulamasını iPhone 3GS’te çalışması için de kıran ekip, bu çalışma ile de iPad 3G üzerinden arama ve mesaj gönderme gibi işlemlerin yapabilmesini sağlamış. PhoneIt-iPad isimli bu illegal yazılım, Jailbreak’li iPad’lere Cydia Store üzerinden indirilebiliyor.

Birçok kullanıcı tarafından test edilen ve son derece başarılı bulunan yazılımı iPad’e kurabilmek için ise 20$ tutarında bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.