iPhone 4S İle Android Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 4S Mi Android Mi Daha Hızlı?

iPhone 5 bekleyenler iPhone 4S ile her ne kadar hayal kırıklığına uğrasalar da iPhone 4S hiç de yabana atılacak bir telefon değil.Büyük bir kesimin beklentilerini karşılamayan iPhone 4S, hünerlerini yeni yeni sergilemeye başladı desek daha doğru olacak.Yapılan testlerde iPhone 4S, piyasada bulunan bütün telefonlardan daha hızlı dersek herhalde yeterli olacaktır.

AnandTech isimli internet sitesi tarafından yapılan tüm performans testlerinde, Android işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonları geride bırakmayı başardı. Hatta selefi iPhone 4’ten yüzde 73daha güçlü bir telefon olduğu da testler sonucu ortaya çıktı.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca en hızlı olarak kabul edilen Samsung Galaxy S2 telefonları da ikiye katladı. 4S’in yeni 800 MHZ’lik A5 (iPad 2’nin aksine Phone’da bu işlemci 800 MHz’de çalışıyor) işlemcisi, Galaxy Tab’dan çok daha iyi performans verirken, SGX 543MP2 adlı grafik işlemcisi, GLBenchmark testlerinde S2 telefonların iki katı ve iPad 2 ile de neredeyse aynı sonuçları verdi dersek, ne ile karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlayabilirsiniz diyedüşünüyoruz.

SunSpider Javascript Benchmark, Geekbench, Rightware BrowserMark gibi tüm testlerin sonuçlarına bu linki kullanarak ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir