iPhone 4S ve iPhone 4 Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 4S ve iPhone 4 Arasındaki Farklar

iPhone 5 çıkacak derken Apple bekleyenleri ters köşeye yatırarak iPhone 4S’yi tanıttı.Tıpkı iPhone 3GS stratejisi ile yeni iPhone versiyonu yerine iPhone 4’ün gelişmiş versiyonu piyasaya sürdü.Peki iPhone 4S hangi gelişmiş özellikleri sunarak iPhone 4’ten sıyrılıyor.Sizlere bu yazımızda iPhone 4S’in iPhone 4’ten farkları neler onları anlatacağız.

iPhone 4S Yenilikleri Neler?

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 4S Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone 4S’in iPhone 4’ten Üstünlükleri

iPhone 4’de tek çekirdekli işlemci kullanılırken iPhone 4S’de çift çekirdekli A5 işlemci kullanılmış.Bu A5 işlemci sayesinde iPhone 4S, iPhone 4’den 2 kat daha hızlı olacak.Grafik performansı ise 7 kat daha iyi olacak.

iPhone 4’de 5 MP kamera kullanılıyordu.iPhone 4S’de ise 8 MP kamera kullanılmış.

iPhone 4’ün fotoğraf çözünürlüğü 2592×1944 piksel iken iPhone 5’in çözünürlüğü 3264×2448 piksel olmuş.Bu da iPhone 4’den %60 daha fazla piksel demek oluyor.

iPhone 4S’in kamerası iPhone 4’den farklı olarak 1080p Full HD video kaydı yapılabiliyor.iPhone 4S’de bulunan fakat iPhone 4’de bulunmayan yeni aydınlatma özelliği sayesinde ise ışık seviyesi düşük ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekilebiliyor.

iPhone 4S’de kamerada %30 daha fazla keskinlik sunuyor.Kameraya eklenen yüz tanıma özelliği de iPhone 4S’e eklenen yeni özellik fakat iPhone 4’de bulunmuyor.

Fotoğraf çekme hızı iPhone 4’e göre 2 kat daha hızlı.İlk fotoğraf çekme 01.1 saniye, sonrakileri çekmeler ise yarım saniye sürüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 4’de 512 MB bellek bulunuyorken iPhone 4S’de 1GB bellek yer alıyor.

iPhone 4’ün 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık modellerine ek olarak iPhone 4S’de 8 GB’lık model de yer alıyor.

iPhone 4’de bulunan anten sorunu iPhone 4S’de çözülmüş.iPhone 4S’de iki adet anten bulunuyor.

AirPlay Mirroring özelliği iPhone 4’de yer almıyor ve iPhone 4S bu özellikle kablosuz olarak televizyona video aktarımı yapabiliyor.

iPhone 4’de bulunmayan fakat iPhone 4S’e eklenen Siri özelliği sayesinde telefon ile sesli komutlar vermek mümkün.Telefona soru sorup cevap alabiliyorsunuz.Ayrıca iPhone 4S’de sesli mail ve mesaj yazımı de bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir