iPhone 5 ve Galaxy S III’ün Olası Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

En Çok Beklenen İki Akıllı

Samsung ile Apple ismini sürekli patent davalarında görmekteyiz.Bunun nedeni ise Apple’ın Samsung’u patent ihlallerini aştığını iddia etmesinden kaynaklanıyor.Apple’ın iPhone ile sürdüğü akıllı telefon hakimiyetine Samsung’un Galaxy serisi ile son verdiğini de unutmamak lazım.Hem akıllı telefonlarda hemde tablet bilgisayarlarda Apple’ın iPhone ve iPad hakimiyetini büyük ölçüde kıran Samsung, bu anlamda Apple’ın en büyük belalısı olmuş durumda.

2012 yılının en fazla beklenen iki akıllı telefonu da Samsung Galaxy S III ve Apple iPhone 5 oldu.İki akıllı telefon hakkında sürekli söylenti ortaya atılıyor.Bu söylentiler bazen hatırı sayılır yerlerden geliyor yada sızdırılıyor.İki firmada resmi açıklamada bulunmadı henüz ancak söylentilere göre iPhone 5 ve Galaxy S III’ün nasıl bir şey olacaklarına bir bakalım..

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 ve Galaxy S III Karşı Karşıya

İki cihazın da dört çekirdekli bir işlemciye sahip olması, olağanüstü bir durum olmayacaktır. gsmhelpdesk.nl web sitesine göre Galaxy S III’ün ekran boyutu 4.8 inç olacak. Güney Kore’li Maeil Business Newspaper ise iPhone 5’in 4.6 inç’lik bir ekranı olacağını iddia etti. Her iki cebin de yüksek hızlı LTE bağlantısını destekleyeceği söyleniyor, ancak bunun hangi frekans bantlarında olacağı bilinmiyor.

ibtimes.com web sitesine göre iPhone 5, iOS 6 ile gelebilir. Ancak iOS 5’in oldukça yeni bir güncelleme olduğunu düşündüğümüzde bu iddianın biraz riskli olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy S III’ün ise Android 4.0 ile geleceği açık. Resmi olarak onaylanmasa da cihazın Samsung TouchWiz 5.0 arayüzüyle gelmesi bekleniyor.

iPhone 5’in NanoSim slotuna sahip ilk cep telefonu olacağı da söylenenler arasında. 12x9mm’lik boyutlarıyla microSIM’den dahi küçük olan NanoSim’in durumu, şu an Apple, Nokia ve Motorola arasında devam eden bir tartışma nedeniyle açıklık kazanmıyor. iPhone 5’in NFC özelliğine sahip olup olmayacağı da belirsizliğini koruyor.

ddaily.co.kr adındaki bir web sitesinin birkaç gün önceki bir iddiasına göre ise Galaxy S III, kablosuz şarj teknolojisiyle gelecek. Bunun dışında Galaxy S III’ün NFC desteğine sahip olacağına kesin gözle bakılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir