iPhone 5’de Olması Beklenen Özellikler

Sponsorlu Bağlantılar

Olası Özellikler Ortaya Çıkıyor

Apple‘ın dünyaya hükmeden akıllı telefonu iPhone’un yeni versiyonu hakkında dedikodular dinmek bilmiyor.iPhone 5’in ne zaman çıkacağı ve hangi özellikler ile geleceği tartışılırken, ortaya atılan iddialar iPhone 5 bekleyenleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

iPhone 5 beklerken iPhone 4S ile karşılaşan kullanıcılar büyük bir hayal kırıklığı yaşarken bu defa böyle bir şeyin olmayacağı neredeyse garanti gibi bir şey.İşte iPhone 5 hakkında ortaya atılan iddialar ve telefonun olası özellikleri…

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 Tasarımları (Resim Galerisi)

Daha İnce Ekran

Analist Peter Misek’e göre Apple, Tosiba ile beraber yeni iPhone’da kullanılacak bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu yeni ekranın dokunmatik devrelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığı ve iPhone’u önemli ölçüde incelttiği, inanılmaz derecede tepkisel hale getirdiği söyleniyor.

iPhone 5’de LTE Bağlantısı Olacak

ABD’li mobil sağlayıcı Verizon‘un basın bülteni, yeni iPhone’da LTE’nin bulunacağnın en büyük işaretlerinden. Wall Street Journal’dan Greg Bensinger, Verizon’un 2012’de sadece 4G LTE ağlarında çalışan telefonlar tanıtacağını söylediğini, bu açıklamanın yeni iPhone’un 4G LTE destekli olacağının bir işareti olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte basın bülteni, iPhone 5’in LTE’li olacağı konusunda asılında herhangi bir işaret vermiyor.

iPhone 5’de Ses Ötesi Bağlantılar Olacak

Patently Apple’a göre telefonu bir arada tutmada ultrasonik (ses ötesi) bağlantı kulanılarak daha sağlam bir kasa meydana getirilebiliyor. Patently Apple’ın geçtiğimiz günlerde farkettiği yeni bir patent başvurusu, Apple’ın ürünlerinde plastik ve metali bir arada kullanarak maliyetten tasarruf etmek istediğinin bir işareti olabilir

iPhone 5’e Farklı Kapak

International Busines Times’dan Sangeeta Mukherjee, hiçbir kaynak göstermese de “Apple’ın son iPhone’nunun bira kutularında kullanılan madde ile aynı maddeden yapılacağını” söylüyor. Ancak “bira kutularında kullanılan madde“, alüminyumdan başka bir madde değil ve bu dedikodunun doğruluğu tartışılır.

Temmuz-Eylül aylarında çıkacak: iPhone 5’in bu aylarda ortaya çıkması umuluyor. Bu da olmazsa sonbahar ayları, iPhone 5 ile tanışmamıza şahitlik edecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir