iPhone’da Olması Gereken Uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Olmazsa Olmaz Ücretsiz iPhone Uygulamaları

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi.Akıllı telefonlar arasında en önemli popülariteye sahip modellerden birisi de iPhone’dur.iPhone kullanıcılarının telefonlarından tam anlamıyla verim alabilmeleri için yada telefonun hakkını verebilmeleri için telefonu tam kapasite ile kullanmaları gerekiyor.Aksi takdirde elinizde bir 3310 olması ile iPhone olması arasında hiçbir fark kalmaz.

Artık bilgisayar bağımlılığını ortadan kaldıran iPhone ve benzeri akıllı telefonlar ile bütün işlerimizi halledebilir olduk.Bunları yapmamızdaki en önemli etkenlerden birisi de uygulamalardır.iPhone’da bir çok işinizi halletmenize yarayacak mobil uygulamayı yada kesinlikle telefonunuzda bulunması gereken uygulamayı bir araya getirdik.

Sponsorlu Bağlantılar

iphone, uygulama, oyun

İşte iPhone’da olması gereken bütün ücretsiz uygulamalar;

1. Facebook

Dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım ağı Facebook, anlaşılır arayüzü ve birçok seçeneğiyle ücretsiz olarak AppStore’da yer alıyor. Yer bildirimlerinden, durum paylaşımlarına; video izlemekten, fotoğraf eklemelerine kadar orijinal Facebook’taki hemen her imkan, mobil sürümde de size sunuluyor.

Facebook, iphone

2. Twitter

Anlık ileti paylaşmak, “istediğiniz an, istediğiniz yerde paylaşmak” fikriyle uyuşuyor olsa gerek. Her seferinde bilgisayarınızın başına gidip, “sabah şunu yaptım, akşam bu oldu” diye yazmak yerine, olan biten her şeyi anbe an Twitter’daki takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Twitter’ın mobil sürümü de ücretsiz.

3. Foursquare

Kim, nerede geziyor? En popüler mekanlar nereler? Mekan ve yerler hakkında, daha önce ziyaret etmiş insanların yorumları neler? Bilmediğimiz noktalara kısa yoldan nasıl ulaşabiliriz? Foursquare’da bu soruların hepsi cevap buluyor. Gittiğimiz mekanlarda check-in olarak nerede olduğumuzu herkese gösterebiliyor, diğer insanların yaptıkları yorumlara bakabiliyor, kendi yorumlarımızı ekleyip, başka insanlarla arkadaşlıklar kurabiliyoruz.

4. Getglue

“Ne yapıyorsunuz?” sorusunun birçok yönden ele alınıp, cevaplandığı ücretsiz bir uygulama. Film, müzik, oyun ve benzeri birçok eğlence unsurunu, anlık olarak arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan (Şu an bunu dinliyorum, şunu oynuyorum gibi), aynı zamanda yapılan yorumları görerek, ortak ilgi alanlarınız bulunan insanlarla sohbet imkanı sunan bir program GetGlue.

5. Instagram

Fotoğraflarınızı paylaşmanın en kolay yollarından bir tanesi. Instagram’da kütüphanenizdeki istediğiniz fotoğrafı seçiyor ve üzerine birkaç efekt vererek, kendi platformunda paylaşabiliyorsunuz. Seçenekler arasında Twitter ve Facebook’ta paylaşma özellikleri de bulunuyor. Arkadaşlarınızı takip edebilir, yorum yaparak en popüler fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6. Photoshake

Birçok fotoğraf çektiniz ve hepsi bir arada olsun istiyorsunuz diyelim. Photoshake, adından da anlaşılacağı üzere cihazınızı sallayarak fotoğraf karışımı elde edebileceğinizi söylüyor. İster tek fotoğraf, isterseniz de birden fazla fotoğrafı seçin ve ardından cihazınızı sallayın. Size otomatik olarak fotoğraf çerçeveleri çıkarıyor ve siz de istediğinizi seçiyorsunuz. Tabii fotoğraflara birçok efekt de verebiliyorsunuz.

Photoshake

7. Steam

PC oyuncularının son yıllardaki en büyük dostu olan Steam, ücretsiz olarak AppStore üzerinden de indirilebiliyor. Mobil sürümü indirdiğinizde, oyunlarınıza göz atabiliyor, indirimlerden haberdar oluyor ve listenizdeki tüm arkadaşlarınızla anında sohbet edebiliyorsunuz.

9. Google Çeviri

Yanınızda yabancı dil sözlüğüyle gezmeniz zor olur haliyle. Google Çeviri sayesinde, anlamını bilmediğiniz binlerce kelimeyi öğrenebilir, basit cümleler kurabilir, basit çeviriler yapabilirsiniz. Destek verilen onlarca dil arasında İngilizce, Almanya, Fransızca, İtalyanca ve Japonca gibi başlıca seçenekler var.

10. Shazam

Bir şarkı dinlediniz ve çok hoşunuza gitti, ama şarkının ismini bilmiyorsunuz diyelim? İşte Shazam’ın amacı, size bilmediklerinizi söylemek. Şarkı devam ederken açın Shazam’ı ve basın kayıt düğmesine. Kısa bir taramanın ardından büyük ihtimalle size şarkıyı ve şarkı hakkındaki bilgileri tek tek sıralayacaktır. Hatta Youtube’daki videolarını bile. Bazen bulamadığı da olmuyor değil.

Sponsorlu Bağlantılar

11.Find My iPhone

iPhone, iPad, iPod veya Mac’iniz mi kayboldu? Eğer bu programı kullanıyorsanız, başka bir iOS cihazından kendi cihazınıza bağlanarak, nerede olduğunu görebilirsiniz. Dahası cihazınıza sesli mesaj gönderebilir, bulanların araması için not bırakabilir, cihazınızı kitleyebilir ve içindeki tüm verileri çalınma riskine karşı silebilirsiniz.

12. Skype

Sevdiklerinizle ister mesajlaşın, ister telefonla konuşur gibi konuşun, isterseniz de video özelliğini aktif ederek birbirinizi görerek konuşun. Skype, yakınlarınızla Internet aracılığıyla ücretsiz iletişim kurmanızı sağlayan güzel bir uygulama.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir